Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NATO KUR’AN YAKANLARIN SALDIRI ÖRGÜTÜDÜR

NATO KUR’AN YAKANLARIN SALDIRI ÖRGÜTÜDÜR

Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanlığı   Tarık Kesekçi   Parkı   (Gülbahçe Parkında ) ‘’Vatan Bütünlüğü ve Üretim Devrimi için NATO dan çıkalım’’ konulu  bir basın açıklamasında Bulundu.

“Vatan Bütünlüğü ve Üretim Devrimi İçin NATO’dan Çıkalım”

Basın Açıklaması

Değerli Halkımız,

Değerli Basın Mensupları,

“Vatan Bütünlüğü ve Üretim Devrimi için NATO’dan Çıkalım” başlıklı Basın Açıklamamıza hepiniz hoş geldiniz. Sizlere ayrı- ayrı teşekkür ediyoruz. Vatan Partimiz, 18 Ocak 2023 günü, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Dr. Doğu PERİNÇEK başkanlığında, 1500 üyenin katılımıyla yapılan toplantıda Seçim Programını açıklamış ve Seçim çalışmalarını başlatmıştır. Bu toplantının ardından Ülkemizde yaşanan bazı gelişmeler nedeniyle seçim çalışmalarımıza, Ülkemizin tüm illerinde ”Vatan Bütünlüğü ve Üretim Devrimi için NATO’dan çıkalım” kampanyası ile başlama kararı alınmıştır.

Bu gelişmelerin ilki ,Dışişleri Bakanımız Sayın Çavuşoğlu’nun, Türkiye, Suriye ve Rusya dışişleri bakanları ile 14 Ocak tarihinde Moskova’da yapılması planlanan, Suriye’yle ilgili görüşmelerin yapılacağı toplantıya katılmak yerine, Washington’a gitmiş olmasıdır. Orada, mevkidaşı Antony Blinken ile görüşen Bakan Çavuşoğlu, ”Suriye’ye yeniden odaklanmak üzere ABD ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını” ifade etmiş,ABD ile görüşlerimizin büyük oranda örtüştüğünü görmekten memnun oldum” demiştir. Biliyorsunuz Suriye, ABD’nin kendilerine Karagücüm dediği PKK Terör Örgütü marifetiyle işgal ve bölünme tehdidi altındadır. Ardından Milli Savunma Bakanı’nın yayınladığı bir videoda da , “NATO’nun en büyük ikinci ordusu olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz,kara,deniz ve havadaki büyük gücü ile adeta bir kuvvet çarpanı olarak NATO’ya katkı sunmaya, İttifakın gücüne güç katmaya devam ediyor.Güçlü Türkiye demek, güçlü NATO, güçlü İttifak demektir” ifadelerine yer verilmiştir.Oysa güçlü NATO,ülkemiz için güçlü tehdit demektir.

Bu görüşler, ülkemizin güvenliğiyle ilgili gerçeklerle hiç bağdaşmamaktadır. Bilindiği gibi, 2. Dünya Savaşı’nın ardından 1949 yılında kurulan NATO, O günlerin koşullarını kendi çıkarları, Emperyalist idealleri, niyetleri için çok iyi değerlendiren ABD tarafından, NATO’ya üye ülkeleri

(ülkelerin güvenliğini sağlamak değil) ABD kontrolü ve denetimi, altında tutmak amacıyla kurulmuştur. Vatan Partisi olarak, 1952 yılında NATO’ya üye olan Türkiye’nin, 70 yıllık üyelik tarihi süresince, ülkemizde darbeler, tertipler, suikastlar düzenleyen, terör ve ekonomik çöküş getiren, Atatürk Devrimleriyle inşa ettiğimiz Milli Devlet’imizin temelini oyan NATO’dan çıkılmasını savunuyoruz. NATO, Bölücü Terör örgütleri FETÖ ve PKK’yı destekleyen, koruyan, onları silahlandıran kuruluştur. Karadeniz de, Yunanistan’da ,Doğu Akdeniz’de kurduğu üsler Ülkemizi tehdit eden temel güçlerdir. NATO içinde kalarak Türkiye savunulamaz. Bu nedenle bırakınız TSK ile NATO’yu güçlendirmek, ülkemizdeki İncirlik, Kürecik ve Malatya’daki ABD ve NATO’nun kullandığı üslerin en kısa zamanda Türk Ordusunun denetimine geçmesini istiyoruz.

NATO KUR’AN YAKANLARIN SALDIRI ÖRGÜTÜDÜR

70 yıldır Türkiye’nin başına bela olan NATO’nun marifetlerini daha çok bize yönelttiği silahlar üzerinden, ülkemizdeki darbeler katliamlar üzerinden anlattık.

Kur’an yakma girişimi de başka bir açıdan NATO’nun kimliğini bir kez daha ortaya çıkarmıştır.

NATO, Kur’an-ı Kerim’i yakmaya kalkanların insanlığa saldırı örgütüdür.

NATO, Türkiye’ye karşı saldırı örgütüdür

NATO, İslama ve mazlum milletlere karşı saldırı örgütüdür.

NATO, bütün değerlerimize, kutsallarımıza, kimliğimize karşı bir saldırı örgütüdür.

Hakikatle savaş, medeniyetle savaş, insanlıkla savaş, Mazlum Milletlerle savaş ve emekle savaş, bu emperyalist zebanilerini insanlığın bütün kutsallarıyla savaş cehennemine düşürmüştür.

İşte NATO bu cehennemin adıdır.

24 Ocak 1993 te Gazeteci Uğur Mumcu’yu ve gene 24 Ocak 2001 de, Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ı (kendilerini saygı ve özlemle

anıyoruz) katledenler aynı kaynaktan beslenen, Atlantikçiler, NATO’nun medeniyet düşmanları, insanlık düşmanlarıdır.

Değerli Halkımız ,Güçlü Müttefikimiz diye tanımladığımız NATO yani ABD’nin, Türkiye düşmanı olan kuruluşu Foreing Policy, Türkiye’ye tehditler savurarak önümüzdeki 2023 seçimlerini “Kan Banyosuna” çevireceklerini duyuruyorlar. Biz Vatan Partililer bu tehditlerden asla korkmuyoruz. Güçlü sesle NATO’dan çıkalım diyoruz. NATO’dan çıkarsak “savunmasız” kalırız diyenler, NATO’nun Güney sınırımızda ikinci İsrail devleti kurmak istediğini görmezden geliyorlar. ”NATO’dan çıkılırsa ülkemiz işgal tehlikesi altına girer” diyenler, Yunanistan’daki her türden silah yığınağını bilmiyorlar mı? NATO’nun İsrail ve Güney Kıbrıs’ı ve NATO üyesi olmayan Ukrayna’yı sürekli silahlandırdığını inkar mı ediyorlar.

Değerli Halkımız Türkiye NATO’dan çıkacaktır, özgürleşecektir. Türkiye’nin bağımsızlığı ve toprak bütünlüğü, Üretim Devriminin başarıya ulaşması, Ülkemizin ve bölgemizin Güvenliği için gerçekçi çözümler vardır. Bu çözümün bir yolu da, Batı Asya Güvenlik Örgütü (BAGÖ)’nün kurulmasıdır. Vatan Partisi bu amaçla Rusya, İran, Irak, Suriye, Azerbaycan, Kazakistan, Abhazya, KKTC ve diğer ilgili ülkelerle girişimlerini sürdürecektir. M.K. Atatürk’ün de ifade ettiği üzere, biz Türkler Asyai bir milletiz. Tarihteki varlığımız bin yıllara uzanır. Bizim yolumuz, yerimiz, geleceğimiz yakın Asya komşularımızla, uzak Asya Ülkeleri ile birlikteliktedir. Tekrar ve ısrarla söylüyoruz, Ulusal güvenliğimiz için NATO’dan çıkacağız. Özgürleşeceğiz. Kamuoyuna saygıyla iletiyoruz.

 

Prof. Dr. Meliha Atalay

Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ