Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Bağımlılıkla mücadele programı kapsamında ‘Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi’ konferansı düzenlendi

Bağımlılıkla mücadele programı kapsamında ‘Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi’ konferansı düzenlendi

Uyuşturucu, alkol, tütün gibi madde bağımlılıkları ile kumar, teknoloji bağımlılığı gibi davranışsal bağımlılıklarla mücadele programı kapsamında uyuşturucu madde kullanımının zararlarını anlatmak için ‘Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi’ konferansı düzenlendi.

Kapadokya Üniversitesi Ürgüp Sağlık Yerleşkesinde yapılan konferansa, Kapadokya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vesile Şenol, Kapadokya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rukiye Yalap, Kapadokya Üniversitesi Eğitim Planlama ve Koordinasyon Dairesi Başkanı Ayfer Coşkun ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinden davetli öğrenciler katıldı.

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında çalışmaları olan Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Tülin Oygür ‘Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi’ başlıklı konferansta öğrencilerle buluştu. Uyuşturucu maddelerin yaygınlığı, risk grupları, uyuşturucu maddeye yönelme sebepleri üzerinde duran Prof. Dr. Tülin Oygür, madde bağımlılığını engellemek adına yapılan çalışmaları aktardı ve sonraki süreçte olası önleyici çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Konferans, katılımcıların görüş ve teşekkürlerini bildirmesinin ardından Kapadokya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vesile Şenol’un Prof. Dr. Tülin Oygür’e hediye takdimi ile sonlandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ