Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Kaymakam Olgun ÖNER’in 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajı

Kaymakam Olgun ÖNER’in 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajı

 

Avanos Kaymakam Olgun ÖNER’in 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajı  12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajı Yayınladı

Kaymakam  Olgun ÖNER Mesajında;

Aziz milletimizin asil ruhunu yansıtan, nice şanlı zaferler ve kahramanlıklarla dolu bin yıllık geçmişimizin adeta bildirisi olan ve ecdadımızın topyekûn vatan savunmasında bulunduğu bir dönemde yazılan İstiklal Marşımız en kıymetli ortak değerimizdir.

Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un, İstiklal harbi esnasında kahraman ordumuzun ve milletimizin eşsiz mücadelesini ve bu süreçte yaşadıklarını yüksek milli duygularla harmanlayarak kaleme aldığı mısralar, aziz milletimizin azim ve kararlığını, ideallerini, milli ve manevi değerlere olan bağlılığını en veciz biçimde yansıtır.

Aziz milletimiz, geçmişte olduğu gibi bugünde ve gelecekte de vatan şairimizin İstiklal Marşı ile ortaya koyduğu değerlerimize sahip çıkacak; ortak sesimiz olan İstiklal Marşının yurdumuzun semalarında ilelebet yankılanmasını sağlayacaktır. Vatanımız için önemli bir değer olan Mehmet Akif Ersoy, başta İstiklal Marşımız olmak üzere eserleriyle ve fikirleriyle saygıyla yâd edilecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük vatan şairimizin “Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın” temennisini yineleyerek, İstiklal marşımızın kabulünün 101. yıldönümünde, Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ