GTİ AŞ GENEL KURULU HİSARCIKLIOĞLU VE PARMAKSIZ’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GTİ AŞ GENEL KURULU HİSARCIKLIOĞLU VE PARMAKSIZ’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARİF AMCA

Gümrük ve Turizm İşletmeleri (GTİ) AŞ Genel Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, GTİ AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız’ın katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada GTİ’nin gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

Türkiye’nin dış ticaretinin yarısının kara gümrük kapılarından yapıldığını ama yıllarca Gümrük kapılarına yatırım yapılmadığı için, kötü koşullardan dolayı bir sürü problem çıktığını ve ek maliyetlere neden olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, üyelerinin çektiği bu sıkıntıları çözebilmek için 2005 yılında ilk adımı attıklarını ifade etti.

GTİ AŞ.’nin kamu-özel sektör işbirliğinin en başarılı örneği haline geldiğini belirten TOBB Başkanı, dünyada örnek proje haline geldiğini, Birleşmiş Milletler’in de bu projeyi bütün dünyaya gösterdiğini, ‘Gümrüklerinizi güvenli ve hızlı hale getireceksiniz Türkiye gibi yapın, TOBB gibi yapın’ dediklerini aktardı.

GTİ AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız da konuşmasında; “TOBB ve 137 Oda Borsamızın ortaklaşa kurduğu GTİ AŞ., bu sene içerisinde hizmete açtığı Kapıköy ve Sarp Gümrük Kapıları ile dünyaya örnek olmaya devam ediyor.”diyerek şirketin 2018 yılı çalışmaları, gelecek hedefleri hakkında bilgi verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ