Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Gülmez ‘Berat Kandili hayırlara vesile olsun’

Gülmez ‘Berat Kandili hayırlara vesile olsun’

chp il bsk_kamil gülmez

CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, Berat Kandili’nin mübarek Ramazan ayı’nın müjdecisi olduğunu belirterek, ülkemizin, insanımızın, İslam dünyasının ve insanlığın huzuruna, barışına, mutluluğuna vesile olmasını diledi.

Berat Kandili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınlayan CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, İslam dininin güzel ahlakı, doğruluğu, dürüstlüğü, sevgiyi ve saygıyı esas aldığını belirterek,  başta kardeşin kardeşe kırdırıldığı ve savaşların eksik olmadığı Müslüman coğrafyası olmak üzere, tüm insanlık aleminin bu kutsal gecede vicdanıyla baş başa kalıp düşünmesi gerektiğini ifade etti.

Gülmez mesajında, “Neden ihtiyacımız olan huzurun, barışın, adalet ve eşitliğin yerini savaşlar, kan dökmeler, ayrıştırma ve ötekileştirme almıştır. Berat Kandili’nde bu ve benzeri soruların cevabı aranmalı, kin, nefret, kibir ve bencillikten uzak durulmalı, birbirimize saygı ve sevgiyle yaklaşmalıyız. Berat Kandili’nin, İslam dünyasının sıkıntılarından kurtulmasına, insan haklarının önündeki engellerin kalkmasına, huzur ortamında yaşamaya vesile olmasını diliyorum. Bu mübarek gecenin ülkemizin, insanımızın, İslam dünyasının ve insanlığın huzuruna, barışına, mutluluğuna vesile olmasını diliyor, tüm halkımızın ve İslam aleminin Berat Kandili’ni kutluyor, sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ