6 Şubat Depreminin Ardından Kurulan Dulkadiroğlu Duk-Orkestrası İlk Konserini NEVÜ’de Verdi

6 Şubat Depreminin Ardından Kurulan Dulkadiroğlu Duk-Orkestrası İlk Konserini NEVÜ’de Verdi

6 Şubat depreminin ardından depremin acılarını ve yaşanan travmaları atlatmak için Kahramanmaraş’ta görev yapan müzik öğretmenleri tarafından kurulan “Dulkadiroğlu Duk-Orkestrası”, deprem bölgesine yardım eli uzatan illere özel konserler dizisinin ilkini Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de verdi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli üniversitesi (NEVÜ) Müzik Kulübü, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile  Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen ve NEVÜ Kurumsal YouTube kanalında canlı yayınlanan programa; NEVÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mutluhan Akın, Prof. Dr. Özlem Fındık, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Mart, Şube Müdürü Ramazan Yıldız, Dulkadiroğlu Eğitimciler Sanat Eğitim Kültür Derneği (DESEK) Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Tekerek, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Yunus Emre Alagöz, öğrenciler ve Nevşehir halkı katıldı.

Programda konuşma yapan Prof. Dr. Mutluhan Akın, depremin yaralarını sarmaya çalışan Dulkadiroğlu orkestramız ilk konserini Nevşehir’de veriyor. Bu anlamlı günde Dulkadiroğlu Orkestrası’nı aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Mart ise, orkestra topluluğunun kuruluş sürecinden bahsederek “Depremden sonra travmaları nasıl atlatabiliriz şeklinde çeşitli düşünceler vardı. Deprem bölgesindeki insanlarımıza moral ve motivasyon olması açısından böyle güzel bir topluluk kuruldu. Depremden etkilenen 11 ilimizin yaralarının sarılmasına yardımcı olan illerimize teşekkür etmek için böyle bir konser etkinliği planladık. Konserlerin ilkini Nevşehir’de düzenliyoruz. Bu vesileyle bizleri buraya davet ederek sizlerle buluşmamızı sağlayan başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Semih Aktekin olmak üzere NEVÜ yönetimine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde kaybettiklerimizin anısına; Şu Karşı ki Dağda Kar Var (Hatay) , Adıyaman Yolu Yaman (Adıyaman), Maraş Türküsü (Kahramanmaraş)- Güzel Bu Nasıl Sevdaymış (Malatya),Mihriban, Yalan Dünya, Sen Bir Aysın, Altı Şubat, ikinci bölümde ise 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla; Tutamıyorum Zamanı, Affet, Feridem, Çırpınırdı Karadeniz, Tevhid, Gurbet, Mevlam Gör Diyerek, Leylim Ley, Yolcu, Bahçe Duvarından Aştım, Nar Danesi, Arpa Buğday Daneler parçaları seslendirildi.

Konserin sonunda katılımcılara NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mutluhan Akın tarafından teşekkür belgesi verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ