Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AK PARTİ NEVŞEHİR İL BAŞKANI ALİ KEMİKKIRAN OLDU

AK PARTİ NEVŞEHİR İL BAŞKANI ALİ KEMİKKIRAN OLDU

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf  YANAR’ın geçtiğimiz günlerde aday olmayacağını açıklaması üzerine  Nevşehir İl Başkanlığı için 4 aday adayının ismi gündeme gelmiş

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile  İstanbul’da Dolmabahçe sarayında  Nevşehir İl Başkanı adaylarından,  Ali KEMİKKIRAN,  Dr. Mustafa KÖRÜKÇÜ, Muhammed Feyzi AYGÜN ve Süleyman ÖZGÜN ile Görüşme  sonucu Ali KEMİKKIRAN’a  Yönetim Kurulu listesi oluşturması için yetki verildi.

İstanbul Ziyareti Öncesi Dr. Mustafa KÖRÜKCÜ ile yaptığımız Görüşmede Bahreyn ve Afrika’da Sağlık Hizmeti veren Kuruluşları bulunduğunu Haftanın 4 Gününü Yurt Dışında Geçirdiğini,  Cumhurbaşkanımızın Davetine İcabet etmek için Görüşmelere katıldığını belirtmişti.

AK Partiden  Yapılan açıklamada “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı kongresi için il başkanlığına Ali Kemikkıran  ismi üzerinde olarak karar kılınmıştır, hayırlı olsun.” ifadeleri kullanıldı. Kemikkıran, yeni yönetimi belirledikten sonra parti kongreye gidecek. AK Parti Nevşehir İl Kongresi 22 Şubat’ta yapılacak. Avanos Kızılırmak Gazetesi olarak   kendisini tebrik ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz.

ALİ KEMİKKIRAN KİMDİR?

1977 yılında Nevşehir’de doğdu. Ilk, Orta ve Lise eğitimimi Nevşehir’de Üniversite eğitimini Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünden 1999 yılında mezun olarak tamamladı. 1995-1999 yılları arasında Afyon Milli Gençlik Vakfı yönetim kurulu üyeliği ve Müesseler Başkanlığı yaptı. Nevşehir merkezde iş insanı olarak metal kesim, büküm ve sondaj borusu imalatı işi yapmakta. 2014 yılında AK Parti İl Yürütme Kurulu üyeliği ile aktif siyasi hayatına başlayan Kemikkıran halen AK Parti Nevşehir Yerel Yönetimler Başkanı olarak görev yapmakta olup evli ve üç çocuk

babasıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ