ŞEHİT DEMET SEZEN KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNE ZİYARET

ŞEHİT DEMET SEZEN KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNE ZİYARET
 Okulların gelişim profilini gözlemlemek ve eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde incelemek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, Şehit Demet Sezen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine ziyaret gerçekleştirdi.

  Sınıflarda öğrenciler ile bir araya gelen İl Müdürü; stres yönetimi, sınav kaygısı, problem çözme becerisi, kitap okumanın sosyal ve akademik hayatımıza yansımaları, hedeflere ulaşmadaki izlenmesi gereken yollar, planlı-programlı çalışmanın önemi ve kazanım süreçlerinin takibi konuları üzerinde durarak öğrencilerin görüş ve önerilerini aldı.

Öğretmenler odasını da ziyaret eden Sayın YAZICI, öğretmenlerle Ulusal ve İlimizde yürütülen projelerin takibi ve bilgilendirilmesi, öğrenci gelişim süreçlerinin izlenmesi, kurum kültürünün gelişmesi ve bu yönde yapılacak çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu. Öğrencilerin davranışlarının ve akademik başarılarının izlenmesinin önemini vurguladı.

İl Müdürü, öğrencilerin edindikleri bilgilerin içselleştirilerek davranışa dönüştürülmesi, okulların eğitim sisteminin temel sistemi olması nedeniyle eğitimin yapı, hedef, süreç ve işlev boyutlarından en önemlisi olan işlev boyutunun okullarda gerçekleştirildiğini vurgulayarak okulların işlevini tam anlamıyla yerine getirmesiyle hedeflere ulaşmanın mümkün olduğunu belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ