Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Gelmen gerekmez mi?

Gelmen gerekmez mi?

ozden

Türkiye Cumhuriyeti dönem dönem kimine göre doğru kimine göre yanlış badirelerden geçmiş, zaman zamanda demokrasi rafa kaldırılmıştır. Türkiye nüfusunun yarıdan fazlasının daha doğmadığı 1980 ihtilali tarihimizin en yakın demokratik TÜRKİYE CUMHURİYETİ’nin yönetimine el konulmasıdır. Gerçi ülkesini, milletini ve bayrağını sevenlerle, İstiklal marşını, devletin yönetim şeklini ve bayrağını değiştirmek isteyenlerin aynı kefeye konulmaları bu ülkenin kimlerin ne adına bu ülkeyi yönettiklerini bizlere sordurmuştur.

Oysa ki postmodern darbe olarak algılanan 28 Şubat süreci yakın tarihimize diğer darbelerden farklı mesajlar vermiştir.

Milletimizin inanç noktasında fişlendiği, işten atıldığı, hırpalandığı bir sürecin adıdır.

Ben 28 Şubatı “ kenar merkeze yanaştığı için” tanımladım sizi bilemem, çünkü EDEBİYATINI yapanlar arttı, oysa ki Ogünlerde nede bizi yalnız bırakmıştı bugün MÜSLÜMANIM diye bize tafra yapanlar, bizi beğenmeyenler, olsun biz hep söyledik BİZ HUDEYBİYE antlaşmasını sindirerek, içselleştirerek okuduk…..

28 Şubat’ta oyana buyana savrulanlar, birde savrulmayanlar olarak kategorize edersek ne az insan kaldı gönül dünyamızda VAH VAH Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN ( Allah Rahmet etsin) ne yalnız kaldı etrafındaki kalabaklığa rağmen ……

Yaaaa birde Hanımefendi kaldı o günlerden aklımızda…..

Müslümanların onurları, izzetleri hırpalanırken…

Demokrasi askıya alınırken…..

İnandığımız için fişlenirken….

Sürgün edilirken…

İşten atılırken……

İşte o günlerde herkes oraya buraya kaçarken kaçmayan…

İnsanları korkutanları KORKUTAN hamınefendi…

Onun için tüm siyasi bakışlarımızdan, beklentilerimizden, çıkarlarımızdan sıyrılıp…

O gün insanımızın onurunu, izzetini şerefini korumaya çalışan HANIMEFENDİYE hiç değilse; demokrasi için, izzetimizi, şerefimiz korumaya çalıştığı için, velhasılı İNSAN olduğumuz için, hele hele sessizlerin SESİ olduğu için gitmemiz, dinlememiz gerekmez mi?

HAYDİ o zaman…

4 Haziran 2016 tarihinde saat 16’da Türk Telekomun önünde buluşalım….Dün bu milletin değerlerine sahip çıkan, İNSANIMIZI Korkutanları KORKUTAN Meral AKŞENER Hanımefendiye en azından İNSANİ görevimizi dünkü sahiplenmesine TEŞEKKÜR etmek için…..

Bu söylediklerim 28 Şubatı yaşayan, anlayan, tanımlayan, idrak edenler içindir…..Edebiyatını yapanlar için değildir .

Saygılarımla Yrd. Doç. Dr. Özden TAŞĞIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ