Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

CKD Nevşehir İl Temsilcisi Prof. Dr. Meliha ATALAY Tarafından Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi Konferansı

CKD Nevşehir İl Temsilcisi Prof. Dr. Meliha ATALAY Tarafından  Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi Konferansı

CKD Nevşehir İl Temsilcisi Prof. Dr. Meliha ATALAY Tarafından Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi Konferansı  10 Aralık Cuma günü saat 14,00 da Damat İbrahim Paşa Orta Okulunda yapacağız.

Merkezi Ankara’da bulunan Cumhuriyet Kadınları Derneği,(CKD) İçişleri Bakanlığı’nın işbirliği ve destekleri ile “Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi” konulu bir çalışma başlatmıştır. Bu çalışma CKD’nin şube ve temsilciliklerinin bulunduğu bütün illerimizde başlatılmış bulunmaktadır.

Bilindiği gibi uyuşturucu sorunu, tüm dünyayı etkileyen, üretimi, sevkiyatı, dağıtımı, satışı ve kullanıcıya ulaştırılması çok karmaşık çıkar ilişkileri içinde yürütülen önemli bir toplum sağlığı sorunudur. Uyuşturucu belasının arkasındaki en büyük güç, uyuşturucu baronlarının ve kartellerinin olduğu Emperyalist/Sömürü düzeninin gücüdür.

Bizim ülkemiz de şüphesiz, emperyalist güçlerin listesinde ve hedefindedir. Bu güç Milletimizi içinden çökertmeye çalışmakta ve bunu, nüfusumuzun %15ini oluşturan gençlerimizi kullanarak gerçekleştirmek istemektedir. Emperyalistler, yozlaşmış kültürel saldırıyla aile değerlerimizle oynuyor. Özellikle ergenlik-yeniyetme dönemindeki (12-24 ) gençlerimizi kendisine, ailesine, toplumun değerlerine yabancılaştıran, kimliksizleştiren, yaşamı önemsizleştiren güçlü bir algı operasyonu yürütüyor. Hızlı büyüme ve gelişme ile duygusal iniş-çıkışları çok olan ergenlik çağındaki gençlerimizin, uyuşturucuya başlamak için zayıf ve kırılgan olduğu dönemlerini kolluyor.

Emperyalizmin bütün oyunlarının bilincinde olan ve karşısında duran Cumhuriyet Kadınları Derneği, uyuşturucu kullanmayı, daha hiç başlamadan önlemede, annelerin ve ailenin büyük gücünü öne çıkarmak istiyoruz. Yaşamımızda çok önemli, yeri olan, bizi dünyaya getiren, koruyup-büyütüp-yetiştiren, kimliğimizi oluşturan, bizi hayata hazırlayan, kendisinden güç ve cesaret aldığımız annelerimizi harekete geçirmek istiyoruz. Uyuşturucu konusunda bilgilendirme, duyarlılık geliştirme, annelerle iş birliği, güç birliği yaparak uyuşturucu bataklığını kurutmak için onlarla birlikte savaşmak ve sorumluluk alma kararındayız. Nevşehir de Annelerle ilk toplantımızı 10 Aralık Cuma günü saat 14,00 da Damat İbrahim Paşa Orta Okulunda yapacağız.(İlimizde uyuşturucuya karşı diğer kurumların yürütmekte olduğu programları da izliyoruz ve destekliyoruz)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ