Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

CHP NEVŞEHİR MİLLETVEKİLİ SARIASLAN ; jeotermal sistemin altyapısındaki eksikliklerden dolayı Kozaklı’da Vatandaşlarımız Isınamıyor

CHP NEVŞEHİR MİLLETVEKİLİ SARIASLAN ; jeotermal sistemin altyapısındaki eksikliklerden dolayı Kozaklı’da Vatandaşlarımız Isınamıyor

CHP Nevşehir Milletvekili Av. Faruk SARIASLAN ;  T. C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih DÖNMEZ tarafından Anayasanın 98. Maddesi, İç Tüzüğün 96. ve 99. Maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırması İstemiyle TBMM Başkanlığına Yazılı Önergede Bulundu.

 

CHP Nevşehir Milletvekili Av. Faruk SARIASLAN   ; 

 

               TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA                                     

 

Aşağıdaki sorularımın, T. C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih DÖNMEZ tarafından Anayasanın 98. Maddesi, İç Tüzüğün 96. ve 99. Maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırmasını saygılarımla arz ederim. 08/02/2022 

 

                                                                                                                      Av. Faruk SARIASLAN 

                                                                                                                       Nevşehir Milletvekili 

 

 

        Nevşehir ilimizin Kozaklı İlçesinde vatandaşlarımız kış aylarında jeotermal sistem ile ısınmaktadır. Ancak bu yıl jeotermal sistemin altyapısındaki eksikliklerden dolayı bölgedeki vatandaşlarımız ısınma problemi yaşamaktadır. Mevcut jeotermal ısınma sisteminin, yeterli sayıda haneye yetecek kadar ısınma sağlamadığını vatandaşlarımız tarafıma iletmiştir.  

           

          Son zamanlarda iğneden ipliğe her şeye zam geldi. Yüklü miktarlarda gelen faturalar vatandaşlarımızı mağdur etti. Vatandaşlarımız bu soğuk kış günlerinde kabaran faturalarını ödemekte zorlanırken üstüne bir de ısınma problemi eklendi. 

 

           

          Bu bağlamda, 

 

  1. Nevşehir İlimizin Kozaklı İlçesinde vatandaşlarımızın ısınma probleminden Bakanlığınız haberdar mıdır? Bu sorunun gerekçesi nedir? 
  1. Bu sorunun altyapı sisteminin yetersizliğinden kaynaklandığı iddiası doğru mudur? Eğer doğru ise bu altyapı yetersizliği nasıl giderilecektir?  
  1. Bölgede kaç hane bu sistemi kullanmaktadır, mevcut sistem kaç haneye yetecek ısınma sağlayabilmektedir?  
  1. Bu sorunun çözülmesi için Bakanlığınız ne gibi çalışmalar yapmaktadır? 

                                                                                                    

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ