Kayseri Fen Bilim Koleji ile Kocaeli Yarımca Proje Anadolu Lisesi Öğrencileri NEVÜ’de

Kayseri Fen Bilim Koleji ile Kocaeli Yarımca Proje Anadolu Lisesi Öğrencileri NEVÜ’de

Kayseri Fen Bilim Koleji ve Kocaeli Yarımca Anadolu Lisesi öğrencileri, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’yü ziyaret etti.

Kayseri Fen Bilim Koleji 9., 10., 11. ve 12. sınıfta öğrenim gören 25 öğrenci ve 3 öğretmen ile Kocaeli Yarımca Anadolu Lisesi 9., 10., 11. ve 12. sınıfta öğrenim gören 51 öğrenci, 2 öğretmen ve 1 memur NEVÜ’yü ziyaret etti. NEVÜ Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi (NÜKMER) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Toprak Keskin ve Müdür Yardımcısı Arş. Gör. Tayyibe Işıl Doğan tarafından karşılanan öğrenci ve öğretmenlere ilk olarak Dr. Öğr. Üyesi Umut Kökbaş rehberliğinde NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi gezdirilerek kendilerine derslik, laboratuvarlar ve fakülte hakkında detaylı bilgi verildi.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Deviren ile de bir süre sohbet eden öğrenci ve öğretmenlere daha sonra üniversite kampüsü içerisinde yer alan Mühendislik Mimarlık Fakültesi, NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi, Hoca Ahmed Yesevi Kütüphanesi, Spor Merkezi ve spor tesisleri gezdirilerek diğer bölüm ve programlar, öğrencilere sunulan imkânlar, eğitim, uygulama ve araştırma faaliyetleri ile şehrin avantajları hakkında bilgiler verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ