NEVŞEHİR İŞKUR ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERİ İSTİHDAMA DAHİL ETMEYE DEVAM EDİYOR

NEVŞEHİR İŞKUR ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERİ İSTİHDAMA DAHİL ETMEYE DEVAM EDİYOR

DSC_1074

Nevşehir İŞKUR İl Müdürlüğüne sunulan  12 engelli ve 5 eski hükümlü projelerinden, Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Tahsil Edilen İdari Para Cezalarını Kullanmaya Yetkili Komisyona Dair Yönetmelik kapsamında görevli komisyon tarafından, onaylanan ve 36.000,00 TL. hibe almaya hak kazanan 3 Engelli proje sözleşmesi proje sahipleriyle bir araya gelerek İl Müdürlüğünde imzalandı.

İl Müdür V. Şinasi İNANICI Engelli ve Eski hükümlü projelerinden (2 adet büyükbaş hayvancılık projesi, 1 adet küçükbaş hayvancılık projesi)  komisyon tarafından uygun bulunan ve ödenek tahsis edilmesine karar verilen 3 Engelli vatandaşımızla bir araya gelerek makamında sözleşme imzaladı.

İNANICI, vatandaşlarımıza projelerinin hayırlı olmasını dileyerek, proje kapsamında işlerini büyüterek istihdama katkıda bulunmaları konusunda temennilerde bulundu. İlimizde daha öncesinde de benzer projelerle büyük gelişme kaydedildiği ve olumlu dönüşler aldığımızı belirten İNANICI, yeni proje dönemi için başvuruların başladığını ve 17 Temmuza kadar proje başvurularının devam edeceğini söyledi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ