Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

BAŞAN PARMAKSIZ, NTSO BAŞKANLIĞI İÇİN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

BAŞAN PARMAKSIZ,  NTSO BAŞKANLIĞI İÇİN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

NTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Ekim ayında gerçekleştirilecek olan Oda organ seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıklayarak seçim çalışmasına start verdi.

Yaklaşık 300 ün üzerinde üyenin katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan Parmaksız;“ Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi ve bizleri destekleyen üyelerimiz ile birlikte gerçekleştirilecek Odamız organ seçimleri için, tüm üyelerimize hesap verecek ve yeni dönem için başlattığımız amiral projelerimiz için destek isteyeceğiz.

Ben ve tüm arkadaşlarımızın bu görevlere talip olmasındaki tek gayemiz ve ortak paydamız, Nevşehir sevdalısı olmak.

Göreve ilk geldiğimiz günden bugüne kadar, Nevşehir sevdalısı olarak slogandan, sözden öte, neler yaptığımızı ve yapacağımızı, yarın ki Basın Toplantısında ayrıntılı olarak açıklayacağım.

Bugün pek çok şeylerinden feragat ederek şehrimize ve üyelerimize hizmet etmekten başka bir amacı olmayan, yol arkadaşlarımla yeniden aday olduğumuzu açıklamak için buradayız.

Evet ben ve yol arkadaşlarımla, 1 Ekim’de yapılacak olan Nevşehir Ticaret Ve Sanayi Odası seçimlerinde adayız.

Size yıllar önce anlatsam,  hayal görüyorsunuz diyeceğiniz ama bugün, Allaha şükürler olsun ki, her biri için birkaç ay içinde kazmayı vurma aşamasına geldiğimiz amiral projelerimizden sadece birkaçı hakkında bilgi vereceğim.

  • ÜYELERİMİZİN GELECEKTEKİ 25 YILA YÖNELİK TİCARİ ARSA SORUNUNU ÇÖZDÜK

 

Boğaz ve Karacaören Köylerinin bulunduğu bölgede 400 dekarlık bir alan Tarım Ve Orman Bakanlığımızın oluru ve bizim ısrarlı takibimiz sonucunda tarım alanından çıkarılıp, ticari alana dönüştürüldü. Bu bölgemiz adına çok önemli bir olmazsa olmazımızdı ama çok şükür arkadaşlarımızla birlikte çözdük. Yakın zamanda bu bölgede oluşturulmuş 400 dekarlık ticari alanı şehrimize sunmuş olacağız.

 

  • AVANOS OSB

Avanos OSB’nin kuruluşunda son aşamaya geldik. El sanatları ağırlıklı ihtisas üretim alanı oluşturmayı hedefliyoruz.  Bu sayede turizm ve sanayi destekli bu Avanos OSB 650 bin metrekarelik alanda binden (1.000) den fazla bölge halkına istihdam yaratılacak.  Kümeleşme ve oluşturulan ihtisas üretim merkeziyle hem ülkemizde hem de dünya genelinde benzer rakipleriyle daha kolay rekabet edebilir hale gelinecek.

 

  • KOZAKLI JEOTERMAL SERA OSB…

1 milyon 350 bin metrekarelik alanda Türkiye’nin ikinci en büyük Jeotermal Sera Osb’sini kuruyoruz. 1.5 milyar liralık bir yatırım. bu amiral projemizin de geçen hafta itibariyle  bakanlık tarafından  onaylandı ve OSB’miz resmiyet kazandı. Eylül ayı içinde sayın bakanımız da gelerek projenin tanıtımını ve anlatımını bizzat yapacak. Yaklaşık bin 500 kişiye istihdam yaratılırken yıllık 750 milyon liralık bir getirisi olacak ve yine burada yıllık 40 bin ton meyve-sebze üretilerek yurt içi ve yurt dışı pazarlarda satılacak.

İşte benim ve ekip arkadaşlarımızın çok uzun süredir hayallerimizi süsleyen ama bugün artık gerçeğe dönüştürüp,  uygulamaya geçtiğimiz, amiral projelerimizi ve daha birçok projemizi tamamlamak için bir dönem daha aday oldum.

Bu projeler bizim şehrimizle helalleşmemiz adına çok önemli adımlardır ve bizi gururlandırmaktadır.

Lakin en az bunlar kadar gururlanıp torunlarımıza ve geleceğimize coşkuyla anlatacağımız asıl konu ise, tüm bunları hem cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında hem de Ticaret Odamızın kuruluşunun 100. yılına denk gelecek tarihi dönemde yapacak olmamız.

İşte bu büyük projelerimizi; en az projelerimiz kadar anlamlı ve büyük bir tarihte yani, hem Cumhuriyetimizin,  hem de Odamızın 100.yıl kuruluş yıl dönemlerini de kapsayan bu tarihi süreçte Şehrimizle bir dönem adına helalleşmek ve 100 yılın hizmetlerine imzamızı atmak için adayız.

Şimdiden tüm üyelerimizin destekleri için şükranlarımı sunuyor herkesi 1 Ekim’deki Nevşehir Ticaret Ve Sanayi Odamız seçimlerine katılmaya davet ediyorum.

Allaha Emanet Olun…” Dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ