Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

MUHARREM İNCE HACIBEKTAŞ’TA ASLANLI ÇEŞMEDEN SU İÇTİ

MUHARREM İNCE HACIBEKTAŞ’TA ASLANLI ÇEŞMEDEN SU İÇTİ

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce,Türkiye’de ekonomiyi ,tencereyi ve mutfağı konuşmak yerine siyasette iktidar mı muhalefet mi daha fazla dini söylemde bulunacak tartışmalarının yaşandığını belirterek “. Ekonomiyi konuşmak ,tencereyi konuşmak,mutfağı konuşmak yerine siyasette kim daha çok dini söylem kullanır tartışmasının içinde bulduk kendimizi. İktidar mı dini söylemde bulunacak, muhalefet mi fazla bulunacak kimi helalleşiyor,kimi yol buluyor, kimi faize teolojik açıklamalar yapıyor.Bu tartışmaların yerine bence asgari ücreti tartışmalıyız” dedi.
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin üst düzey yöneticileri ile birlikte geldiği Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde Hacı Bektaş-ı Veli Dergahını ziyaret ederek dua etti.
Gazetecilerin Hacı Bektaş Veli Müzesi dışında sorularını cevaplayacağını söyleyen İnce, Müze dışında asgari ücret konusunda gelinen nokta konusunda düşüncelerini soran gazeteciye; “ Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Horasan erenlerinden Anadolu erenlerine, Hoca Ahmet Yesevi’den Hünkar Hacı Bektaş Veli’ye bir büyük öğretinin çok önemli mekanında siyaset konuşmak istemem, Türkiye 2002’den 2021 e 19 yıllık AK Parti iktidarında kişilerin borcu 138 kat arttı. Devletin borcu 124.5 Milyar dolardan 445 milyar doları çıktı. Dolar 2002 de 1.60 larda, 2018 de Cumhurbaşkanı olduğunda 4.75 idi,bugün 11 liranın üzerinde. Derin bir yoksulluk yaşıyoruz. Yoksullaşıyoruz yani bu sistem çökmüştür. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi denilen sistem bir çakma sistemdi zaten,yapay bir sistemdi. Palavra bir sistemdi,bu sistemin çöktüğünü hep birlikte gördük. “ dedi.
Türkiye’de ekonominin,tencerenin ve mutfağın konuşulması gereken bir ortamda iktidar mı yoksa muhalefet mi daha iyi dini söylem geliştiriyor tartışmalarının içerisinde kendilerini bulduklarını kaydeden İnce; “ Ekonomiyi konuşmak ,tencereyi konuşmak,mutfağı konuşmak yerine siyasette kim daha çok dini söylem kullanır tartışmasının içinde bulduk kendimizi. İktidar mı dini söylemde bulunacak, muhalefet mi fazla bulunacak kimi helalleşiyor,kimi yol buluyor, kimi faize teolojik açıklamalar yapıyor.Bu tartışmaların yerine bence asgari ücreti tartışmalıyız siyasetçilerin işi bu olmalıdır.Doları,sanayiyi,üretimi,tarımı, ve eğitimi tartışmalıyız.Türkiye’nin ikinci bir AKP ye ihtiyacı yok.19 yıldır bir AKP var zaten.demokrat , çağdaş,ilerici çağını kavramış, geleceğe umutla bakmak isteyen,gençlere örnek olan yeni umutları tazeleyen bir siyasi yapıya ihtiyaç var,biz de onu kurmaya çalışıyoruz. Asgari ücreti konusunda DİSK’in teklifi 5 bin 200 lira idi,mbantıkl ı buluyorum,inşallah beklediğimiz gibi olur.Bu görüşmeyi yapanlara da iktidarın karşısında üç beş lira için eğilmeyin dik durun.” Dedi.
Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun helallik açıklamaları konusunda ‘Kılıçdaroğlu sizden de helallik isteyecek mi ? şeklindeki soruya da ; “ Bilmiyorum, o tartışmaya girmeyeyim şimdi’ açıklamasında bulundu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ