Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AK PARTİ Nevşehir Milletvekili Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ Regaip Kandili Mesajı Yayınladı

AK PARTİ Nevşehir Milletvekili  Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ Regaip Kandili Mesajı Yayınladı

AK PARTİ Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi  Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ Regaip Kandili Mesajı Yayınladı

AÇIKGÖZ Mesajında;

Leyle-i Regaib’imizi tebrik eder; üç ayların İslam alemine bereket getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.
“Leyle-i Regaib’imiz Mübarek Olsun”
Rahmet aylarının habercisi, gönüllere düşen ilk cemre olan mübarek üç aylara kavuşmamızı nasip ettiği için Cenâb-ı Allah’a hamd-ü senâlar olsun. 03 Şubat 2022 Perşembe gününü Cuma’ya bağlayan gece; Recep, Şaban ve Ramazan aylarının habercisi Regaib Gecesidir. Rağbetimiz daima Yüce Mevla’yadır. Kulluk bilinciyle Rabbimizin rızasını kazanmaktır.
“Allah’ım! Recep ve Şaban aylarını hakkımızda mübarek eyle, bizi Ramazan ayına ulaştır.” (Hadis-i Şerif) ışığında dualarımızda gönüllerimiz de bir ve beraberdir. Üç aylar, kalplerimizin ve gönüllerimizin manevi doyum mevsimi olan Receb-i Şerif, Şaban-ı Şerif ve Ramazan-ı Şerif ayları, Müslümanlar olarak Hakk’ın rahmetine, bereketine ve mağfiretine olan iştiyakımızı zirve noktaya taşıyıp huzur iklimine doğru seyahat ettiğimiz müstesna zaman dilimleridir. Manevi hayatımıza canlılık katan bu aylar, aramızda insanî değerlerin ve ahlaki erdemlerin artmasına, sağlıklı yarınlara ulaşmamıza, yardımlaşma ve dayanışma bilincinin çoğalmasına, inananların iyilikte birbirleriyle yarışmasına vesile olur. Rabbim, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Birliğimiz, beraberliğimiz ve kutsiyetimiz uğrunda canlarını feda eden, şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimize, Allah’tan rahmet; fedakâr gazilerimize, kahraman milletimize selametler dilerim.
Bu duygu ve düşüncelerle Nevşehirli hemşehrilerimizin, ülkemizin ve İslam dünyasının üç aylarını, Leyle-i Regaib’imizi tebrik ediyor, üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi itminana kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını; insanlığın sağlığına, hidayetine, barışına ve huzuruna vesile olmasını; bu mübarek gün, gece ve aylarda yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olmasını, başta Nevşehir’imiz olmak üzere ülkemizin, İslam dünyamızın ve tüm insanlığın Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in yüce örnekliğinden nasibdar olmasını ve insanlığa iyilikler getirmesini Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ