Nevşehir İl genelinde 268 sandık bölgesinde, 813 sandıkta, 229 bin 201 seçmen oy kullanacak

Nevşehir İl genelinde 268 sandık bölgesinde, 813 sandıkta, 229 bin 201 seçmen oy kullanacak

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimlerinde, İl genelinde 268 sandık bölgesinde, 813 sandıkta, 229 bin 201 seçmen oy kullanacaktır.

Vatandaşlarımız, 23 belediyemizde belediye başkanı ve belediye meclis üyelerini, il genel meclis üyelerini, 153 köyümüzde ve 118 mahallemizde muhtar ve ihtiyar heyeti üyelerini seçecektir.

Nevşehir Valiliği olarak, Mahalli İdareler Seçimlerinin huzur ve güven ortamında gerçekleşmesi, vatandaşlarımızın iradesinin tam olarak sandığa yansıması için çalışmalarımızı büyük bir hassasiyetle sürdürüyoruz.

Bu kapsamda; Seçim Güvenliğine ilişkin toplantılar gerçekleştirilmiş ve tüm detaylar planlanmıştır. Valiliğimiz bünyesinde ilgili Vali Yardımcısı başkanlığında İl Seçim Koordinasyon Merkezi, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde de Seçim Harekât Merkezleri oluşturulmuştur. Aynı şekilde İlçelerimizde de Kaymakamlar başkanlığında İlçe Seçim Koordinasyon Merkezleri oluşturulmuştur.

İl Seçim Koordinasyon Merkezi, İçişleri Bakanlığımız ile koordineli bir şekilde seçim güvenliğine ilişkin iş ve işlemleri 24 saat esasına göre takip edecektir.

Bu süreçte; İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görevli 1561, İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde görevli 995 kolluk personelimiz ile MEDAŞ İşletme Müdürlüğü, Türk Telekom İl Müdürlüğü gibi ilgili diğer birimlerden ihtiyaç duyulacak sayıda personelimiz seçim güvenliği tedbirleri kapsamında görev yapacaktır.

30 Mart Cumartesi ve 31 Mart Pazar günü sabah 08:00 ile 17:00 saatleri arasında İl ve İlçelerimizde tüm Nüfus Müdürlüklerimiz açık olacaktır.

Ayrıca seçim güvenliği nedeniyle alınacak trafik tedbirleri kapsamında aşağıda belirtilen caddeler 31 Mart 2024 Pazar günü 16:00 itibariyle trafiğe kapatılacaktır.

Ø Valilik kavşağından Borsa Kavşağına kadar olan Atatürk Caddesi,

Ø Nevşehir Belediyesi’nden Meteris Kavşağına kadar olan Lale Caddesi,

Ø Nevşehir Adalet Sarayı önündeki cadde.

Vatandaşlarımızın bu hususu göz önünde bulundurarak araçlarını belirtilen caddeler ve bağlantılı sokaklara park etmemeleri önem arz etmektedir.

Mahalli İdareler Seçimlerinin İlimiz ve Ülkemiz için hayırlı olmasını temenni eder, seçimlerde vazife üstlenecek tüm görevlilere başarılar dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ