Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR’DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

NEVŞEHİR’DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

img_0166

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ e Türkiye Büyük Millet Meclisi( TBMM) tarafından verilen Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği gün olan ve 24 Kasım 1981 yılından beri de her 24 Kasım günü kutlanan Öğretmenler Günü ,Nevşehir’de düzenlenen törenle kutlandı.

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamasına Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ramazan Akça, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğretmenler Günü kutlaması ilk olarak Atatürk ve tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlandı.

Altınyıldız Eğitim Kurumları Müdür Yardımcısı Türkan Yavuz’un öğretmenler adına yaptığı konuşma yapması ile başlayan törende, daha sonra Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, 24 Kasım Öğretmenler gününün anlam ve önemine yönelik olarak konuşma yaptı.

Daha sonra mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni ile devam eden Öğretmenler Günü kutlamasında, daha sonra Öğretmen isimli oratoryo Altınyıldız Eğitim Kurumları öğrencileri tarafından seslendirildi.

Daha sonra emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş tarafından törenle verildi.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE PLAKET

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk,orta ve Lise ve dengi okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ramazan Akça tarafından törenle verildi.

Nevşehir’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlaması, 15 Temmuz Fotoğraf Sergisinin açılması ve sonrasında verilen kokteyl ile sona erdi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ