Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

YÖK’ten NEVÜ’ye Hemşirelik Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı

YÖK’ten NEVÜ’ye Hemşirelik Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı

Yükseköğretim Kurulu  (YÖK)’ün oluru ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde ‘Hemşirelik Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı’ açıldı.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Yükseköğretim Kurulu (YÖK)’ün onayı ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde açılan ‘Hemşirelik Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı’nın üniversite ve tüm bilim insanları için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Aktekin, “Her fırsatta ‘Bilgi çağı’ olarak nitelendirilen günümüz dünyasında meydana gelen sağlık alanındaki hızlı değişimler, pandemi ve depremler gibi doğal afet geleceğin yaşam koşullarına uyumlu bilgiyi üretme ve kullanma yetisine sahip bireyler yetiştirmeyi zorunlu hâle getirmektedir. Bu anlamda, ‘Hemşirelik Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı’ bilimsel bilgi ve gelişmelere bağlı olarak toplumun sağlık gereksinimlerine yanıt veren, otonomi sahibi, etik değerlere uyan, problem çözme ve araştırma becerilerine hakim olan lisansüstü düzeyde hemşireler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Biz de üniversite olarak Yükseköğretim Kurulumuzun onayladığı ve  Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından yürütülecek olan ‘Hemşirelik Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı’ ile, üniversitemiz Semra ve Vefa Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Anabilim Dalı alanında nitelikli ve donanımlı akademisyen adaylarının yetiştirilmesini amaçlamaktayız.

Ben bu vesileyle üniversitemizde ‘Hemşirelik Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı’nın açılması için vermiş oldukları destek ve onaylarından ötürü, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanımız Prof. Dr. Erol Özvar ve YÖK üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

YÖK’ten NEVÜ'ye Hemşirelik Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı YÖK’ten NEVÜ'ye Hemşirelik Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ