Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

“Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU” sloganıyla Acıgöl’de  kampanya gerçekleştirildi.

“Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU” sloganıyla Acıgöl’de  kampanya gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığınca trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla 29 Eylül Perşembe günü, ülke genelinde eş zamanlı “Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU” sloganıyla Acıgöl’de  kampanya gerçekleştirildi.

Uygulama ile trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının 2030 yılına kadar yüzde 50 oranından azaltılması hedefi doğrultusunda önceki yıllarda düzenlenen “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”, “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” ve “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” kampanyalarının ardından bu yıl da “Trafikte Her Yıl Daha İyiye” mottosu doğrultusunda         “Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU” sloganıyla yaya önceliğine yönelik farkındalık çalışmalarına devam edecek.  Bu kapsamda “29 Eylül Perşembe günü 11.00-14.00” saatleri arasında geleceğin bilinçli yaya ve sürücüleri, yaya geçitlerinde bayraklarla buluşarak trafikte yaya önceliğine dikkat çekilecek.

29 Eylül 2022 Perşembe günü Türkiye Genelinde  eş zamanlı olarak başlatılan “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” kampanyası Acıgöl’ de  İlçe Kaymakamı Emine KARATAŞ YILDIZ   ve daire amirleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirild

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ