Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

TÜRK EĞİTİM-SENDİKASI NEVŞEHİR ÜYELERİ EGE’Yİ FETHETTİ

TÜRK EĞİTİM-SENDİKASI NEVŞEHİR  ÜYELERİ EGE’Yİ FETHETTİ

tes

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi’nin geleneksel hale getirdiği ‘Tarih ve Kültür Gezileri’nin bu yılki durağı Ege oldu. Sendika üyesi eğitimciler gezi programı kapsamında Pamukkale, Kuşadası, Efes, İzmir gibi turistik bölgeleri gezme fırsatı elde etti.

Milli ve tarihi bilinci canlandırmak, ülkemizin her yöresini tanımak ve öğrencilere tanıtmak adına her yıl ‘Tarih ve Kültür’ gezileri düzenlediklerini belirten Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkan Yardımcısı Nail Demirtaş, “Önceki yıllarda Karadeniz, Marmara, Güneydoğu Anadolu bölgelerine geziler düzenleyerek ülkemizin öz varlıklarını tanıma ve tanıtma amacımıza bu yıl da Ege bölgesini dahil ederek hem gezilerimizi devam ettirmek hem de üyelerimizin aileleriyle birlikte stres atmalarını amaçladık. 3 gece 4 gün süren gezimizin programına katılan tüm üyelerimizle doyasıya vakit geçirdik. Üyelerimizin ilimize moral depolayarak dönmeleri en büyük mutluluğumuz oldu. Kendilerine teşekkür ederiz” dedi.

Pamukkale Travertenleri, Efes Antik Tiyatrosu, Şirince Köyü, Kemeraltı Çarşısı, Kordon Gezisi, Agora Antik Kenti’ni gezme fırsatı elde eden Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi üyeleri sık sık fotoğraf çektirerek gezinin önemli ören yerlerini ölümsüzleştirmeyi de ihmal etmedi.

18 Mayıs akşamı Rock City firması aracılığıyla Nevşehir’den yola çıkan elli beş kişilik gezi grubu 22 Mayıs gecesi Nevşehir’e dönerek Pazartesi günü mesaiye başladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ