Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

TKDK NEVŞEHİR İL KOORDİNATÖRLÜĞÜ 10. YILINI KUTLADI

TKDK NEVŞEHİR İL KOORDİNATÖRLÜĞÜ  10. YILINI KUTLADI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Nevşehir İl Koordinatörlüğü, kuruluşunun 10. yılını Nevşehir Polisevi Topuzluhan Restoranda düzenlenen yemek organizasyonu ile kutladı.

İl Koordinatör V. Recai TURAN, yemek sonrası yaptığı konuşmada, kurulduğu günden bu yana 10 yılda Nevşehir’de 456,4 milyon TL yatırım tutarında 468 projeyi onaylayan TKDK Nevşehir İl Koordinatörlüğünün toplamda 156,60 Milyon TL hibe ödemesi gerçekleştirdiğini belirtmiştir.

Nevşehir’e 55 süt üretim tesisi, 14 besi çiftliği, 5 kanatlı et üretim tesisi, 1 yumurta tavukçuluğu, 1 süt işleme tesisi, 5 süt toplama merkezi, 3 kesimhane, 10 meyve-sebze paketleme / soğuk hava deposu, 295 bitkisel üretim projesi, 4 arıcılık projesi, 6 zanaatkârlık ve katma değerli ürünler projesi, 62 kırsal turizm konaklama / restoran tesisi ve 7 yenilenebilir enerji tesisi kazandırılmıştır. “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbirinden başvuruların kabul edilmeye başlandığı IPARD II Programı 11. Başvuru Çağrısı ile proje sayıları, yatırım ve hibe tutarları artarak devam edecektir.

TKDK Nevşehir İl Koordinatörlüğünün sağlamış olduğu 1.087 doğrudan istihdam, 16 ayrı sektörde ve onlarca iş kolunda vermiş olduğu desteklerle Nevşehir’in çehresini değiştirmeye, istihdam alanları oluşturmaya devam edeceğini ifade eden TURAN, 10 yılda yapılan başarılı çalışmalardan dolayı personele teşekkür ederek sağlıkla ve başarılarla daha nice yıllar geçirilmesi temennisinde bulundu

Kızılırmak Gazetesi Olarak bizde Başta Kurucu Koordinatör Murat ASİLTÜRK ve Emeği geçen bütün Bürokratlarımıza verdikleri hizmetlerden  dolayı Teşekkür ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ