Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

TELEFON DOLANDIRICILARI AVANOS’TA YAKALANDI

TELEFON DOLANDIRICILARI AVANOS’TA YAKALANDI

dolandirici

Nevşehir ve Elazığ’da telefonla aradıkları kişiye kendilerini polis olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla Nevşehir’in Avanos ilçesinde yakalanan 2 kişi tutuklandı.

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne müracaatta bulunan Z. E., Emek Mahallesi’ndeki evinde bulunduğu esnada kendisini arayan erkek bir şahsın polis olduğunu söyleyerek kendisini dolandırdığını belirtti.

Z.E. ‘telefonda arayan kişi, kimlik belgesinin canlı bomba eylemi yapacak bir bayanın eline geçtiğini tespit ettiklerini, kendisinin tutuklanmaması için evde bulunan para ve ziynet eşyalarını bir poşete koyarak adresine gönderecekleri polise teslim etmesini söylediklerini’ ifade etti. Bunun üzerine Z.E., evde bulunan 2 bin 460 lira parayı ve ziynet eşyalarını poşetin içerisine koyarak kapıya gelen ve kendisini Polis Sinan olarak tanıtan şahsa verdi. Verilen eşkâl bilgileri doğrultusunda Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda, olayı yapan iki erkek şahsın otogardan Kayseri’ye giden bir otobüse bindiklerini tespit etti.  Otobüs, Avanos ilçesi çıkışında ekiplerce durduruldu. Eşkâle uyan H.Ö ve H.Ö., görevlilerce yakalandı. Şahıslar ilk beyanlarında olayı kendilerinin gerçekleştirdiklerini kabul etti.

 Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen şüphelilerin yapılan üst aramalarında Z.E.’den ele geçirdikleri para ve ziynet eşyaları bulundu ve tamamı Z.E.’ye teslim etti.

 Şüphelilerin başka illerde de benzeri şekilde olaylara karışmış olabilecekleri değerlendirilerek, fotoğrafları diğer illerle paylaşıldı.  Yapılan çalışmalarda 08 Şubat 2016 tarihinde Elazığ’da G.Y.’den 10 bin lira, 12 Şubat 2016 tarihinde Elazığ’da T.A.’dan 5 bin TL paranın dolandırılması olaylarına karıştıkları tespit edildi.

Tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte mevcutlu olarak adli mercilere sevk edilen şüpheliler H.Ö ve H.Ö., Nevşehir ve Elazığ’da karıştıkları dolandırıcılık olaylarından dolayı mahkemece tutuklandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ