JANDARMA TEŞKİLATI’NIN 180. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ NEVŞEHİR’DE KUTLANDI

JANDARMA TEŞKİLATI’NIN 180. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ NEVŞEHİR’DE KUTLANDI

jandarmakuryıldön.

Jandarma Genel Komutanlığı’nın 180’inci Kuruluş Yıl Dönümü, Nevşehir Valilik önünde bulunan Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunumu ile başladı ve İl Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı Atlı Birlik Açık Maneji’de devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, kutlama mesajlarının okunması, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Yüksel Yiğit’in Günün Anlam ve Önemini belirten konuşmanı yapması, Jandarma tarihçesinin okunması ve “Jandarma” konulu dereceye giren şiirin okunması ile devam etti.

JAKEM bünyesinde eğitilen eğitimli köpeklerin gösterisinin ardından, Tören Geçişi yapıldı.

Daha sonra, protokol ve davetliler ile birlikte “Araç, Silah ve Resim Sergisi” ni gezen Vali İlhami Aktaş, yetkililerden sergi ile ilgili bilgiler aldı.

Gerçekleşen Kutla Törenine; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, JAKEM Komutanı Jandarma Albay Ercan Altın, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, davetliler, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ