Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Tam Bağımsızlığımız ve Üreten Türkiye için NATO’dan Çıkalım

Tam Bağımsızlığımız ve Üreten Türkiye için NATO’dan Çıkalım

Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanı Prof. Dr. Meliha ATALAY, “Tam Bağımsızlığımız ve Üreten Türkiye için NATO’dan Çıkalım” konulu Basın Açıklamasında Bulundu.

Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanı Prof. Dr. Meliha ATALAY,

Değerli halkımız bilindiği gibi NATO,(açılımı Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü’dür)İkinci Dünya Savaşı sonrası, ABD’nin ekonomik ve askeri üstünlüğünün dorukta olduğu 1949 yılında kuruldu. O dönemde ABD Dolar Saltanatını kurmuştu ve dünya ekonomisinin yarısını üretiyordu. İleri sürülen gerekçeye göre NATO Kuzey Atlantik ülkelerini,(ABD, Kanada, İngiltere, Fransa, Belçika, Danimarka, Portekiz ve diğerleri ) Sovyetler Birliği tehdidine karşı savunmak için kurulmuştu. Ancak iki blok cephe (Atlantik ve Sovyetler Birliği)arasında hiç savaş olmadı ve Sovyetler Birliğinin dağılmasından sonra aslında NATO’nun kuruluş gerekçesi de ortadan kalkmış oldu. Ancak işin iç yüzü başkaydı .NATO’nun temel işlevi/görevi, NATO’ya bağlı ülkelerin güvenliğini savunmak değil, ABD’nin boyunduruğunda tutmaktı. ABD bu amacına, NATO’ya üye ülkeler içine yerleştirilmiş “Derin Devlet” “Gladyo” adı verilen paralel yönetim merkezlerini kurarak ve kullanarak ulaşıyordu.

Türkiye’nin NATO deneyimi, günümüz için önemli dersler içeriyor. İkinci Dünya Savaşı sonrası Türkiye’nin önünde iki seçenek vardı.1- Atatürk’ün yolundan gitmek ve Kemalist Devrimi sürdürmek,2-Atlantik Sistemine bağlanmak ve Kemalist Devrimden vazgeçmek. Ne yazık ki Türkiye ikinci yolu seçmiş ve Atlantik hegemonyası altında bu günlere ulaşılmıştır. Üye olduğumuz 1952 yılından bugüne 73 yılda Türkiye için bizzat NATO en önemli bir güvenlik sorunuz haline gelmiştir. NATO, Ezilen ve gelişen ülkelere yönelik saldırı örgütüne dönüşmüştür.

Bu saldırıların Ülkemizdeki örnekleri çoktur. Başta FETÖ ve PKK Terör Örgütlerine verdiği destek, PKK’ya gönderdiği binlerce Tır dolusu silah, mühimmat ve lojistik destekle sivil-asker-çocuk-yaşlı her meslek ve kesimden kırk bin(40.000) insanımızın katledilmesine neden olmasıdır. En son örneği yarın 6.yıl dönümü olan, 15-16 Temmuz 2016 Darbesi kalkışmasıdır. Darbeye katılan ve insanlarımıza bombalar yağdıran uçaklar, üyesi olduğumuz NATO’nun kullandığı İNCİRLİK HAVA ÜSSÜ’nden kalkmıştır.

 

 

 

 

 

Değerli halkımız NATO bizim için yalnız bir güvenlik sorunu olmayıp, aynı zamanda ülkemize dayattığı, özellikle de 12 Eylül darbesinden sonra Liberal /Küresel Ekonomi modeli ile, İMF, Dünya Bankası, Kemal Dervişler marifetiyle içine düşürüldüğümüz borç batağı ekonomisi sorunudur. Atatürk’ün kurduğu fabrikalar ve 1960’ lı yıllardaki atılımla gerçekleşen Erdemiz, Tüpraş, Petkim, İskenderun Demir/Çelik gibi büyük Devlet Kurumlarını Özelleştirip, Özel sektöre veren, insanımızı üretimden koparan bu ekonomi modeli nedeniyle bugün hepimiz ağır bedeller ödüyoruz.

Ayrıca NATO’nun patronu ABD’nin bize ve yakın komşularımız İran, Irak, Rusya, Azerbaycan gibi ülkelere uyguladığı baskı nedeniyle, enerji kaynağı olan doğal gaz ve petrol gibi önemli maddelerin tedarikinde komşularımızla sorunlarımız oluyor. Ticari ilişkilerimiz zorlaşıyor.

Değerli halkımız, NATO, Karadeniz’den başlayıp, özellikle Yunanistan’da, Doğu Akdeniz’de ,(dört tanesi de Ülkemizde olmak üzer)Güneydoğu da Suriye sınırında kurduğu ve namlularını (saldırıya hazır) üzerimize çevirdiği, Üslerle bizim güvenliğimizin ve ekonomimizin en büyük tehdide ve düşmanıdır.

Son söz; Ülkemizin Bağımsızlığı, güvenliği, iç barışın sağlanması, komşularımızla sağlıklı güvenilir işbirliği ve yeniden ÜRETEN ve ÜRETİCİLERİN MİLLİ HÜKÜMETİNİ KURMAK İÇİN NATO’dan çıkalım. Korkmayalım ,Atlantik Sisteminin partisi olmayan, tüm sorunların çözümü için VATAN PARTİSİ vardır.

Değerli Halkımız Sizleri,

Vatan Bütünlüğü ve Üretim Devrimi için,

Kampanyamıza imza vermeye,

Vatan Partisi’ne üye olmaya,

Üreticilerin Millî Hükümeti mücadelesine omuz vermeye davet ediyoruz!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ