Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AVANOS’TA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

AVANOS’TA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

23 nisan avanos (600 x 338)

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98’inci yılı ülke genelinde olduğu gibi İlçemizdede düzenlenen törenlerle kutlandı.
Törenlere Avanos Kaymakamlık Makamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet BERK, Avanos Mehmet Akif Ersoy O.Okul Müdürü Ali BAĞ, Türkçe Öğretmeni Zeynep ERDOĞAN, . Öğrenciler Miray HALAVURT, Arif BİŞGİN, Dilara YAVUZ Ziyaret ettiler. Kaymakam ERDİNÇ, kaymakamlık makamını Miray HALAVURT, Arif BİŞGİN, Dilara YAVUZ’a devrederek öğrencilerle sohbet etti ve Öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Hükumet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çelenki İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet BERK tarafından sunumuyla başlayan kutlama programı, Amfi Tiyatroda devam etti. Avanos Belediyesi tarafından çocuklara Tiyatro girişinde stant açılarak şeker dağıtıldı.

Kutlama etkinliklerine Avanos Kaymakamımız Murat Çağrı ERDİNÇ, Belediye Başkanı İsmet İNCE,Cumhuriyet Başsavcısı Mert GÖZÜBÜYÜK, Avanos İlçe Garnizon Komutanı j. Binbş.
Onur GÜVEN, , Avanos Emniyet Müdürü Faruk YAMAN, İl Genel Meclis Üyeleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, daire müdürleri ile birlikte vatandaşlar, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemine dair açılış konuşması yapıldı. Öğrencileri tarafından şiirle okundu, halk oyunları, dans ve akrobasi gösterileri sergilendi. İlkokul öğrencilerden oluşan koronun mini konseri de büyük beğeni gördü.

Avanos Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen çeşitli spor müsabakalarında dereceye giren takımlara madalya ve kupa töreni düzenlendi.

Öğrencilerin madalya ve hediyeleri Avanos Kaymakamımız Murat Çağrı ERDİNÇ, Belediye Başkanı İsmet İNCE, Avanos İlçe Garnizon Komutanı Onur GÜVEN, Cumhuriyet Başsavcısı Mert GÖZÜBÜYÜK, Avanos Emniyet Müdürü Faruk YAMAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet BERK ile Avanos Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kerem YİLMAZ tarafından takdim edildi.
Amfi Tiyatro Törenleri Sonrası Avanoa Imam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Taha TOPUZ Avanos İlçe Emniyet Müdürü Faruk YAMAN’ın Koltuğuna oturarak temsili İlçe Emniyet Müdürü oldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98’inci yıl dönümü Avanos’ta halkın yoğun katılımı ve ilgisiyle şenlik havasında geçti.

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ