AK PARTİ NEVŞEHİR İL BAŞKANI TANRIVER KADİR GECESİ MESAJI YAYINLADI

AK PARTİ NEVŞEHİR İL BAŞKANI TANRIVER KADİR GECESİ MESAJI YAYINLADI

tanrıver

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, tüm İslam âleminin mübarek Kadir Gecesi’ni kutlayarak; “Kadir Gecesine kavuşmanın sevincini ve heyecanını yaşasak da hüzünlü bir Ramazan ayı yaşadık. Kadir Gecesi’ni idrak ederken, dünyanın neresinde olursa olsun zulme uğramış kardeşlerimize dua etmemiz gerekiyor” dedi.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, mübarek kadir gecesi nedeniyle yayımladığı mesajında, Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşıdıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Oruç ile birlikte yaptığımız ibadetlerle maneviyatımızı zenginleştirdiğimiz Ramazan ayı,

Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve Ramazan Bayramı ile taçlanmaktadır. Kadir Gecesi, Kuran-ı Kerim’in övdüğü, esenlik ve huzurun her tarafa yayıldığı sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bir gecedir. Birlik ve beraberliğin, dayanışmanın, rahmetin ve bereketin ayı Ramazan’ın son günlerine yaklaşılırken bu manevi iklimi bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Adı ne olursa olsun, Ramazan ayı boyunca İslâm aleminde kadın, çocuk, yaşlı, masum demeden din kardeşlerimize reva görülen şiddet, zülüm haksızlıklar ve ölümlerin üzüntüsü yüreğimizi
dağlıyor. Kadir Gecesi’ni idrak ederken, dünyanın neresinde olursa olsun, yoksulların, mağdurların, zulme uğramış insanların dertleriyle dertlenmek, acılarına ortak olmak, yaralarını sarmak hepimizin vazifesidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Nevşehirli hemşerilerimizin ve İslam Aleminin Kadir Gecesini kutlar, ibadetlerinin ve dualarının kabul olmasını Yüce Allahtan dilerim”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ