Spor ile Hayata Gülümse

Spor ile Hayata Gülümse

spor

Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesi kapsamında vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar projenin bu haftaki programında Pazar akşamı oynanacak Galatasaray – Fenerbahçe derbisini tribünden izleme fırsatını bulacaklar.

Spor ile Hayata Gülümse Projesi kapsamında Nevşehir’den İstanbul’a gelecek çocuklar ilk olarak İstanbul’un tarihi, kültürel yerlerini tanıma imkânını bulacaklar. Çocuklar akşam oynanacak Galatasaray – Fenerbahçe karşılaşmasını tribünden izleyecekler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği Spor İle Hayata Gülümse Projesi ile vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundaki çocuklar, spor müsabakalarını izleme ve başarılı sporcularla tanışma imkânı buluyorlar. Proje ile çocukların sosyalleşebilmeleri, sportif faaliyetlerle ilgili hale gelebilmeleri ve duygusal açıdan desteklenebilmeleri amaçlanıyor.

Farklı branşlardaki spor kulüpleri, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı, Basketbol ve Voleybol Federasyonu “Spor İle Hayata Gülümse” projesine destek vermektedirler. Bununla birlikte Türk Hava Yolları ile iş birliği gerçekleştirilmiş olup proje kapsamında çocuklar Türk Hava Yollarının desteğiyle seyahat etmektedirler.

Bakanlıkça yeni hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesinde önceki haftalardaki programlara katılan çocuklar Eskişehir’de oynanan Türkiye – İzlanda Milli maçını, Ankara’da oynanan Gençlerbirliği – Beşiktaş maçını ve Fenerbahçe – Vakıfbank arasında oynanan Şampiyonlar Kupası voleybol maçını seyretme imkânını bulmuşlardı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ