Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Kozaklı İlçe Kaymakamı Erkan ADIBELLİ’ nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Kozaklı İlçe  Kaymakamı Erkan ADIBELLİ’ nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Kozaklı İlçe Kaymakamı Erkan ADIBELLİ  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı Yayınladı.

Kaymakam  ADIBELLİ Mesajında;

29 Ekim 1923 tarihinde milletçe verilen bir zafer mücadelesinin sonucu olarak  millet iradesi temelinde ilan edilen Cumhuriyetimizin 99. Kuruluş yıl dönümünü  kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde  ecdadımızın tüm zorluklara ve imkânsızlıklara rağmen büyük fedakarlıklar gösterdiği milli mücadele destanı tarihte eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmıştır. Bu zafer  cumhuriyetin ilanı ile taçlandırılarak  tarihimizin önemli bir dönüm noktası olmuştur.

Cumhuriyetin ilanı ile birlikte ülkemizde demokratik, sosyal ve hukuk devleti olma yolunda sağlam temeller atılmış, bu anlayış günümüzdede artarak devam etmektedir. Milletimizde cumhuriyetin ilanı ile birlikte önemli gelişmeler ve değişimler katetmiş, refah seviyesi dahada yükselmiştir.

Cumhuriyetin ilanının temelinde birlik ve beraberlik duygusu yatmaktadır. Bu değerlerimizi günümüze kadar koruduğumuz gibi bundan sonrada sahip çıkmaya ve devletimizi daha ileri noktalara taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye devam etmeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin ilanının  99. Yıl dönümünü tekrardan kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı ve inançları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ