OCAK BAŞKANI TÜRKER 30 AĞUSTOS KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

OCAK BAŞKANI TÜRKER 30 AĞUSTOS KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

ALİ TÜRKER ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANI 2018 ŞUBAT (2) (600 x 351)

Ülkü Ocakları Nevşehir il Başkanı Ali Türker, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla açıklamada bulundu. Başkan Türker, 30 Ağustos 1922’de şehit kanlarıyla esaretin surları yıkıldığını söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarıldığını ifade eden Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker açıklamasında, “Aziz Milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde; Kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, 30 Ağustos Zaferi ile tüm mazlum halklara da örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş olan milletimiz, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm Dünyaya kabul ettirmiştir.

Bu toprakları kanlarıyla sulayan vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti ile Ulusumuzun, Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, canlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ