Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

ÜNLÜBAY’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

ÜNLÜBAY’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

rahim ünlübay

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Nedeni ile Kutlama Mesajı Yayınladı

Medya, hayatımızın en önemli parçasıdır. Özellikle insanlar arasındaki iletişimde, kurumların tanıtılmasında, bilim ve teknolojik gelişmelerde ve bölgemizle ilgili her türlü bilgi ve haber hakkında bilgi edinilmesinde en önemli faktör de basın kuruluşlarımızdır.

Basının geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. Öncelikle günümüzde teknolojik gelişmeler sonucu ulaşmış olduğumuz bilgi çağında basının önemi daha da artmıştır.

Basın mensuplarımız ve şeffaf bir toplumu mümkün kılan en önemli unsurlardan biri, özgür ve tarafsız basının varlığıdır. Nevşehir’de basın önemli ilerlemeler göstermiş, bölgemizde bugün geldiği seviyeye ulaşmasına da büyük katkılarda bulunmuştur.

Bireyin haber alma hakkını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtarak kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan basının, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili araçlarından biri olan, Haber ve bilgileri basın aracılığıyla toplumun istifadesine sunan, bu işin emekçileri de şüphesiz gazetecilerimizdir. Gece, gündüz, tatil, bayram, özel gün demeden durmadan mesai yaparak büyük bir özveriyle emek harcadıklarını ifade eden Ünlübay “Bu nedenle gazetecilik mesleğini yapanların ekonomik, sosyal ve mesleki konularda çağın gerektirdiği geniş imkanlara sahip olmaları gerekmektedir. ” dedi.

Nevşehir de halkımızın sesi olan, hiçbir fedakarlık dan kaçınmadan her türlü ortam ve şartlarda birlikte görev yaptığımız, başta Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti olmak üzere, Nevşehir ilinde yayın yapan tüm medya mensubu, gazeteci ve çalışanlarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar”, Sağlık mutluluk ve başarı dileklerimi sunarım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ