Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Rus havayolu şirketi Kapadokya bölgesine tarifeli uçuş izni aldığı bildirdi.

Rus havayolu şirketi Kapadokya bölgesine tarifeli uçuş izni aldığı bildirdi.

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı, 3 Rus hava yolu şirketinin Türkiye’nin Kapadokya bölgesi için uçuş izni aldığını duyurdu.

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı (Rosaviatsia), bir dizi Rus havayolu şirketinin Türkiye’nin Kapadokya bölgesine tarifeli uçuş izni aldığı bildirdi.

Ajansın verilerine göre yerli havayolu şirketi S7’nin Moskova kalkışlı uçuş izni aldığı belirtilirken, diğer havayolu şirketi Red Wings’in Zhukovsky havaalanı dahil olmak üzere yine Moskova’dan Kapadokya’ya sefer izni aldığı kaydedildi.

Red Wings’in aynı zamanda Kapadokya bölgesine Krasnodar, Mineralnıe Vody, Rostov-na-Donu ve Soçi’den uçuş izni aldığı gözlemlenirken, Rosaviatsia’nın Nordwind Havayolları’na Moskova’dan Kapadokya’ya uçmasına izin verdiği anlaşıldı.

İnterfax haber ajansı, şu anda Rusya’dan Kapadokya’ya doğrudan uçuş bulunmadığına dikkat çektiği haberinde, şubat ayında Rus havacılık yetkililerinin Türk muhataplarına belirli Rus havayolu şirketlerinin uçuşlarını genişletmek için Türkiye’de yeni bir nokta olarak Kapadokya’yı seçtikleri bilgisini paylaştığını yazdı.

Söz konusu havalimanının Nevşehir Kapadokya Havalimanı olduğu açıklığa kavuşturulurken, daha önce Rus havayolu şirketleri ülkenin herhangi bir noktasından Ankara, Antalya, Bodrum, Dalaman, İstanbul, İzmir, Trabzon, Samsun ve Gazipaşa’ya uçabiliyordu.

YENİ AKİT GAZETESİ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ