Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Okul Öncesinde Haftada 5 Gün Ücretsiz Yemek Uygulaması 6 Şubat’ta Başlıyor

Okul Öncesinde Haftada 5 Gün Ücretsiz Yemek Uygulaması 6 Şubat’ta Başlıyor

Allah Devletimize Zeval Vermesin

Öğrencilere ücretsiz yemek uygulamasının önemli bir destek uygulaması olduğuna işaret eden Milli Eğitim  Bakanı  Mahmut ÖZER, “Ücretsiz yemek uygulamasının usul ve esaslarının yer aldığı Yemek/Beslenme Hazırlama ve Dağıtımı Kılavuzu’nu uygulanmak üzere 81 ilimize gönderdik. Bu kapsamda, resmî okul öncesi eğitim kurumlarına devam eden tüm okul öncesi eğitim kurumlarındaki çocuklarımıza haftanın beş günü, günlük bir öğün beslenme verilmesi uygulamasını başlatıyoruz. Bu kapsamda 6 Şubat itibariyle resmî okullara devam eden 1 milyon 450 bin öğrencimiz, bir öğün beslenme hizmetinden faydalanmaya başlayacak.” sözleriyle Millî Eğitim Bakanlığının eğitime erişimi artırmak için sosyal politikalarla öğrencileri desteklemeye devam ettiğini vurguladı.

Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürü Memet POLAT başkanlığında Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul müdürleri ile toplantı yapıldı.

Düzenlenen toplantıda ilimiz geneli okul öncesi eğitim kurumlarımızda eğitimine devam eden 6278 çocuğumuza günlük bir öğün beslenme hizmeti verileceği kararlaştırıldı.

(il merkezinde 3316, il geneli toplam 6278 öğrenci bu hizmetten yararlanacaktır.)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ