Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Milletimizin gelecek nesillerine ve istikbaline verdiği yüksek değerin veciz göstergelerindendir.

19 Mayıs aynı zamanda,  büyük tarihsel kültür birikimine sahip olan Aziz Milletimizin bekası ve istikbali için yeni zaman ve mekân şartlarına göre yeni yöntemler geliştirerek; insanlığa ‘örnek bir medeniyet tasavvuru’ sunmayı hedefleyen sağlam iradesinin de köklü temellerini oluşturur.

Vatanına, istiklaline, istikbaline, milli ve manevi değerlerine uzanan tehditlere tarih boyunca karşı koyan Aziz Milletimiz, 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı bu yüksek mücadelesini zamanın küresel şer güçlerine karşı kazanılan büyük zaferle taçlandırmıştır. Kazandığımız bu eşsiz başarı; Milletimizin sahip olduğu sağlam kültür yapısı ve örnek medeniyet tasavvurunun bir tezahürü olmasının yanı sıra, ülkemizin tarihsel yüksek hedeflerine ulaşma yolunda önemli bir kilometre taşı olmuştur.

Bu anlayış ve düşüncelerle, gençlerimiz başta olmak üzere Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en iyi dileklerimle kutluyor, milli egemenlik ve istikbalimiz uğruna mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet,  minnet ve şükranla anıyorum.

 

Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin’in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ