Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Uluslararası Turizm Karikatürleri Sergisi Avanos’ta Açıldı

seergi

Uluslararası Turizm Karikatürleri Sergisi Avanos’ta sergileniyor. Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği ile Anatolia Turizm Araştırmaları Dergisinin işbirliğinde uluslararası turizm karikatürleri yarışmasında finale kalan eserler, Avanos Belediyesinin katkılarıyla sergiye açıldı.

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na yer alan eserlerden oluşan sergi, 8. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi etkinlik programı kapsamında, Avanos Belediyesinin katkılarıyla bu yıl Avanos’ta sergileniyor.

Serginin açılışını Avanos Kaymakamımız Mustafa Eldivan, Avanos Belediye Başkanımız İsmet İnce İl Genel Meclis Üyesi Tayfun Ceyhan, ve Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Nazmi Kozak kurdele keserek yaptı.

60 farklı ülkeden, 489 karikatür sanatçısının 920 eser ile katıldığı yarışmadan, seçici kurul tarafından belirlenerek ödül ve mansiyon alan eserlerle ve yetişkinler kategorisinde Romanya’dan Gabi Pavel, gençler kategorisinde ise Türkiye’den Sıla Eroğul’un (11) karikatürleri ile birlikte 45 karikatür sergileniyor.

Orta Mahalle Atatürk Caddesinde sokak sergisi şeklinde sergilenen eserler, 28 Nisan – 01 Mayıs tarihleri arasında Avanos’ta, Testi Heykelinin yanında ziyarete açık olacak.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ