Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajı Yayınladı

Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajı Yayınladı

Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajı Yayınladı

Kaymakam ÖNER Mesajında;

İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilişinin 100. yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

İstiklal Marşımız, ülkemizin bağımsızlık sürecinde hayatını vatanına ve milletine adamış milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleminden dökülen bir kahramanlık destanıdır. İstiklal Marşı’mız, Kurtuluş Mücadelesinin bütün heybetini gözler önüne seren, her dizesinde çok derin hakikatleri yüzümüze çarpan, aziz milletimizin ruhunu temsil eden eşsiz bir destandır. İstiklal Marşı’mız, Milli Mücadele dönemi ve sonrasında ordumuza ve halkımıza büyük bir manevi güç vermiştir.

Zor imkânlara rağmen İstiklal mücadelesiyle bağımsızlığını kazanmış bir millet olarak, her daim birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeli ve korumalıyız. Tarihimizi, vatanımızın ne şartlar altında kurtulduğunu ve hangi badireler neticesinde kurulduğunu gelecek nesillerimize aktarıp, çocuklarımıza bu bilinci aşılamalıyız. Bugün bizlere düşen en önemli görevlerden birisi, bu toprakları vatan yapan şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkmak, ülkemizi Büyük Önder Atatürk’ün koyduğu muasır seviyesinin üstüne taşıyabilmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 100. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

     Olgun ÖNER

Avanos Kaymakamı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ