Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVÜ Rektörü Aktekin’den Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş’a Ziyaret

NEVÜ Rektörü Aktekin’den Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş’a Ziyaret

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir’in Avanos İlçe Belediye Başkanı Celal Alper İbaş’ı ziyaret etti.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i makamında ağırlayarak ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Avanos İlçe Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, NEVÜ’nün Avanos ilçesine olan eğitim, sanat ve kültür alanındaki faaliyet ve katkılarından dolayı başta Rektör Aktekin olmak üzere üniversite yönetimine teşekkür etti.

Rektör Aktekin ise  ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler’ arasında ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisaslaşan bir üniversite olarak öğrencilerin eğitimleriyle birlikte bölgenin sahip olduğu doğal, kültürel ve sanatsal zenginlerinin sahiplenmesi, tanınırlığının artırılması ve geliştirilmesine büyük önem verdiklerini ifade etti. Aktekin bu kapsamda üniversitenin  Avanos Seramik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASEM) tarafından Avanos Kaymakamlığı ve Avanos Belediyesi’nin katkılarıyla ülke ve bölge seramik sanatçılarının ve ustalarının yanı sıra farklı ülkelerden alanında uzman akademisyen ve seramik sanatçıları katılımlarıyla bu yıl 12’ncisini gerçekleştirilen ‘Uluslararası Avanos Uygulamalı Seramik Sempozyumu (UAUSS 2022)’ye verdikleri desteklerinden dolayı Başkan Alper İbaş ve emeği geçenlere teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ