Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR’DE TARIMSAL KURAKLIK İL KRİZ MERKEZİ TOPLANDI

NEVŞEHİR’DE TARIMSAL KURAKLIK İL KRİZ MERKEZİ TOPLANDI

Nevşehir Tarımsal Kuraklık İl Kriz Merkezi Toplantısı Nevşehir Valiliği Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Kübra KARAALİOĞLU Başkanlığında toplandı.

Toplantıya İl Kriz Merkezi Üye Kurum ve Kuruluş amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile Kızılırmak hattı üzerinde Gülşehir ve Avanos ilçelerinden örnek çiftçiler ve muhtarlar katılım sağladı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Özgür MEMİŞ katılımcıları selamlayarak İl Kuraklık Kriz Merkezinin Yamula-Hirfanlı Barajları arasındaki bölgede Kızılırmak sulamaları gündemiyle toplandığını belirtti ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden Şube Müdürü Recep EROĞLU tarafından Nevşehir’de Tarımsal Faaliyetler ve Sulama konusunda alan bazlı verileri içeren sunum gerçekleştirdi.

Nevşehir Meteoroloji Müdürü Ertuğrul TÜKENMEZ tarafından 2022 yılında Nevşehir’in yağış durumu ve 2023 yılı beklentileri hakkında bilgiler verildi.

Devlet Su İşleri 12 Bölge Müdür Yardımcısı Serkan KAMAN tarafından Yamula ve Hirfanlı barajı arasındaki bölgede sulama faaliyetleri ve 2023 yılı beklentileri konusunda bilgiler verildi.

 

Gündemle ilgili değerlendirmelerin ardından 2023 yılı çalışmalarına yönelik kararlar alındı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ