NEVŞEHİR İŞKUR İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI KAPSAMINDA 21 KİŞİYİ İŞ SAHİBİ YAPIYOR

NEVŞEHİR İŞKUR İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI KAPSAMINDA 21 KİŞİYİ İŞ SAHİBİ YAPIYOR

BARATA

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile İlimizin önde gelen halı firmalarından Sentez Halı arasında aktif işgücü programları kapsamında 21 kişilik işbaşı eğitim programı düzenlemek üzere protokol imzalanmış ve İŞKUR’a kayıtlı 21 vatandaşımız işbaşı yapmıştır.

İŞKUR ve Sentez Halı arasında imzalanan bu protokol ile 21 vatandaşımız 6 ay süreyle İŞKUR’dan günlük 77,70 tl ücret alıp Genel Sağlık Sigortası kapsamında çalışacak ve 6 ay sonunda en az yarısı Sentez Halı da çalışmaya devam edecektir.

Çalışanları iş başında ziyaret eden Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Arif Sıddık BARATA hayırlı olsun dileklerini ileterek hem kursiyerlerle hem de firma yetkilileri ile görüştü. İŞKUR olarak, çalışmak isteyen vatandaşlarımızın ve eleman arayan işverenlerimizin her zaman yanında olduklarını belirten İl Müdürü BARATA şehrimizde istihdamı artırtmak ve işsizlik oranını en düşük seviyeye çekmek için ellerinden geleni yaptıklarını ve bu çalışmalara son hız devam edeceklerini söyledi.

Sentez Halı yöneticileri ve kursiyerler ziyaretten ötürü duydukları memnuniyeti dile getirerek yapılan çalışmalar için İl Müdürü Arif Sıddık BARATA ‘ya teşekkür ettiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ