Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, 2022 yılı arpa hasatı ve tarla günü etkinliğine katıldı.

Nevşehir Valisi  İnci Sezer Becel, 2022 yılı arpa hasatı ve tarla günü etkinliğine katıldı.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Gülşehir İlçesine bağlı Yakatarla Köyü’nde düzenlenen 2022 yılı arpa hasatı ve tarla günü etkinliğine katıldı.

Nevşehir Valisi  İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Gülşehir Kaymakamı Şeyma Polat, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kamil Duru ve protokol üyeleri ile birlikte, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Gülşehir İlçesine bağlı Yakatarla Köyü’nde düzenlenen 2022 yılı arpa hasatı ve tarla günü etkinliğine katıldı. Biçerdöver kullanarak temsili ilk hasatı gerçekleştiren Vali Becel, çiftçilerimiz için arpa ve buğday hasat sezonunun bol ve bereketli olmasını diledi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz İse;

“Hububat hasadı bereketiyle başladı…”

Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın  ın liderliğinde AK Parti Hükümetleri olarak 20 yıldır üreten çiftçimizin yanındayız. Dünyada stratejik öneme sahip hububat üretimiyle alakalı Nevşehir ve Türkiye olarak gereken tedbirleri aldık. Bu tesbirlerin bereket ve kazanç olarak dönmesinden mutluyuz. Bu yılki hububat rekoltesinde %100 artış var, hem çiftçimiz hem şehrimiz hem de ülkemiz kazanıyor.

Bereketli ve hayırlı olsun.

Gülşehir/Yakatarla Köyü

Nevşehir Valimiz ve hazirunumuzla birlikte ilk hasada “Bismillah” diyerek başladık. Rabbim, her daim artırsın ve bereketlendirsin inşAllah.

Gülşehir/ Yakatarla ve Oğulkaya Köylerimizi ziyaret ettik.

Bereketiyle başlayan hububat hasadı sonrası köylülerimizi de ziyaret ettik, bizlere gönüllerini açan hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Üreticilerimizin ve çiftçilerimizin daima yanındayız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ