Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AVANOS AHMET ERGÜN ORTAOKULU TOPLUM İÇİN GELECEK PROJESİNE KATILDI

AVANOS AHMET ERGÜN ORTAOKULU TOPLUM İÇİN GELECEK PROJESİNE KATILDI

Avanos Ahmet Ergün Orta Okulu  Future For Society (Toplum için Gelecek) adlı e-twinning projesine  katılarak İlimizi temsil etmiştir. 

Projenin Amacı

Gelişen ve değişen dünyada gençlerin toplumsal sorunlara karşı duyarsızlaştığını düşünerek böyle bir projeye ortaklarımızla adım attık.

 Sivil toplum kuruluşu, bağımsız çalışma sergileyen, resmi kurumların dışında olan hukuki, sosyal, çevresel, kültürel hedefler doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren kuruluşlardır. Sivil toplum kuruluşu nedir, sivil toplum kuruluşları nelerdir, özellikleri, amaçları ve görevleri hangileridir gibi soruların yanıtlarını Projemiz sayesinde çocuklarımızda ve çevremizde bir farkındalık uyandırmaktır ve bu tür soruları çocukları sivil toplum kuruluşlarının içine girerek bir sivil toplum kuruluşu üyesi olarak cevapları almalarını sağlamak.
Projemiz, öğrencilerimizin sivil toplum kuruluşlarını daha yakından tanımak için sivil toplum kuruluşlarının bir üyesi gibi olayları içinde yaşamak, sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerini izlemek ve onların görevlerini yakından takip etmek , çocuklarımızın duyuşsal ve bilişsel olarak kapsamlı bir şekilde sivil toplum kuruluşlarını kavramalarını sağlayacaktır.
Proje Şubat ayında başladı. Bu projede Balıkesir den Yarış Ortaokulu, Kayabey Şehit Ferruh Kulaoğlu Ortaokulu, Gazi İmam Hatip Ortaokulu, Ali Şuri Ortaokulu, İstanbul dan Osman Nuri Bakırcı Ortaokulu, Nevşehir den Ahmet Ergün Ortaokulu, Şırnak tan Üçtepe Ortaokulu, Adana dan Şehit Süleyman Özcan Ortaokulu yer almaktadır.

Çevremizdeki Sivil Toplum Örgütlerinin hangi konuları ele alarak çalıştığını, kamuoyunu nasıl bilgilendirdiğini, bu sorunlar için nasıl öneri getirdiklerini öğrencilerimize tanıtmak ve bu konular ile öğrencilerimizinde ilgilenmesini ve öneri oluşturmalarını sağlamak hatta STK lar ile birlikte çalışmalarına olanak sunmak amacımız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ