Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Kökünü Kurutma Operasyonu yapıldı

Nevşehir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Kökünü Kurutma Operasyonu yapıldı

Nevşehir’de uyuşturucu ve uyarıcı madde ticaretini yapmak ve kullanmak suretiyle geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi zehirlemeye çalışan ve “torbacı” olarak tabir edilen “sokak satıcıları” ile mücadelenin etkinleştirilerek, 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılına huzur ve güven ortamında başlanılması hedeflenerek İçişleri Bakanı  Süleyman SOYLU’ nun yönetiminde, Emniyet Genel Müdürü Mehmet AKTAŞ ve Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı İbrahim H. SEYDİOĞULLARI’ nın destekleriyle Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Nevşehir  İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Kökünü Kurutma Operasyonu yapılmıştır.

Yaklaşık 6 ay süren çalışma kapsamında uyuşturucu madde ticaretine dair 55 ayrı yakalama yapılmış, bu süreçte 66 şüpheli hakkında adli işlem yürütülmüştür. Yapılan çalışmalarda 1.049,58 gram esrar, 940,82 gram metamfetamin, 45,29 gram eroin ele geçirilmiştir.

Hava ve kara destekli il merkezi ve 4 ilçede 401 personel ve 6 narkotik dedektör köpeğinin katılımıyla yapılan eş zamanlı operasyonda 81 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış, suçtan elde edildiği değerlendirilen 51.615 TL, 500,91 gr. metamfetamin, 2 adet hassas terazi ve çok sayıda kullanıma hazır parçalar halinde uyuşturucu madde, 8 kök hint keneviri, 4 adet extacy, 2 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ve bu silahlara ait çok sade fişek ele geçirilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ