Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir Müftülüğü “Sabah Namazı Buluşmaları ” ecdat yadigârı tarihi Kurşunlu Camii’nde yapıldı.

Nevşehir Müftülüğü “Sabah Namazı Buluşmaları ”  ecdat yadigârı tarihi Kurşunlu Camii’nde yapıldı.
Nevşehir İl Müftülüğünün her ayın son Cumartesi mutat olarak düzenlediği “Sabah Namazı Buluşmaları ” ecdat yadigârı tarihi Kurşunlu Camii’nde yapıldı.
Nevşehir İl Müftülüğü din görevlileri tarafından icra edilen Kur’an-ı Kerim tilaveti ve tesbihatın ardından kılınan sabah namazından sonra İl müftüsü Kazım Güzel bir süre sohbet etti. Devamında ise İl müftü yardımcısı Selami Kurt tarafından okunan hatimlerin duası yapıldı.
Programda konuşan İl Müftüsü Kazım Güzel, “’Değerli kardeşlerim ne mutlu sabahın bu seher vaktinde Yüce Allah’ın davetine icabet ederek O’nun ikramından nasibini alanlara. Sabah namazı vakti, insanların ihtiyaçlarını temin için yeryüzüne dağılmaya başlayıp, Allah’tan rızık talep ettikleri bereketli bir zamandır. Sabır ve arınma dileğiyle Rabbimizin davetine icabet ederek, ayeti kerimede belirtildiği gibi şahitli sabah namazını cemaatle eda etmenin bahtiyarlığını yaşadık. Cenab-ı Mevla namazla ruhumuzu, Kur’an’la gönlümüzü arındırıp şifalandırdı. Cemaatle birlikte namazımızı eda ederken okunan ayetlerle Rabbimizle konuşuruz. Okunan ayetler de kelime-i tevhitle kemale kavuşabilmenin coşkusunu ve idrakini yaşadık. Yaşama amacımıza uygun olarak en güzel nimetlerle bizi tezyin eden Rabbimize hamd ettik.
Müftü Güzel konuşmasına şöyle devam etti: ‘’ Cami, dinin en temel kurumsal yapısı olarak toplumda ortak bir şuurun oluşmasına önemli katkılar sağlayan bir müessesedir. Toplumun her kesiminden insanın herhangi bir ayrıma gitmeden bir araya geldikleri, kaynaştıkları, aynı heyecanı yaşadıkları, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının doruk noktasına ulaştığı kutsal bir mekândır. Müslüman kimliğinin oluşmasında önemli bir rolü olan camiler, geçmişten günümüze dini, sosyal ve kültürel bakımdan toplumu besleyen ve güçlendiren can damarları mesabesindedir.’’ dedi.
Müftü Güzel, sabahın bu bereketli vaktinde camiye gelen tüm cemaate teşekkür etti.
Yoğun ilginin olduğu sabah namazı buluşmasına Ak Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz’ün yanı sıra özellikle genç kardeşlerimiz, üniversite öğrencileri, hanım kardeşlerimiz ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Yapılan ikramların ardından program sona erdi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ