Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR BELEDİYESİ YAŞLI ADAMI DOLANDIRILMAK KURTARAN OTOPARK GÖREVLİSİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

NEVŞEHİR BELEDİYESİ YAŞLI ADAMI DOLANDIRILMAK KURTARAN OTOPARK GÖREVLİSİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

Nevşehir’de dolandırıcıların hedefindeki yaşlı adamı son anda dolandırılmaktan kurtaran belediye otopark görevlisi ödüllendirildi. 

Nevşehir’de geçtiğimiz gün Atatürk Bulvarı üzerinde meydana gelen olayda; Nevşehir Belediyesi Turizm ve Spor A.Ş otopark görevlisi Sercan Kulaçlı, bankadan çıkarak aracına binen yaşlı bir sürücüden otopark ücretini tahsil edeceği sırada sürücünün panik halindeki durumundan şüphelendi. 

Yaşlı adam, yardıma ihtiyacı olup olmadığını soran otopark görevlisine kimlik bilgilerinin FETÖ terör örgütünün eline geçtiğini ve kendisini arayarak güvenlik görevlisi olarak tanıtan kişilerin 31 bin lira istediklerini belirterek bankadan çektiği parasını bu kişilere havale edeceğini söyledi. 

Olaydan şüphelenen otopark görevlisi yaşlı adamın dolandırılabileceğini düşünerek durumu cadde üzerindeki trafik polislerine bildirdi. 

Polislerin yaşlı adamla görüşmesi sonucu yaşlı adamı dolandırılmaktan kurtaran Kulaçlı, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran tarafından ödüllendirildi. 

Nevşehir Belediye Başkan Yardımcıları tarafından tebrik edilen Kulaçlı’ya, altın ödülü Başkan Yardımcısı Nafiz Dirikoç tarafından teslim edildi. 

Dirikoç, “Otopark görevlisi genç kardeşimize örnek bir davranış sergilediği için teşekkür ediyoruz. Kendisi bir kamu görevlisi olmanın sorumluluğunu yerine getirmiş oldu. Dikkati sayesinde bir vatandaşımızın mağduriyet yaşamasını engelledi” dedi. 

Otopark görevlisi Kulaçlı ise Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran ve başkan yardımcılarına teşekkür etti. Kulaçlı, “Yaşlı amca aracına gelirken çok heyecanlıydı. Kendisinin rahatsızlanmış olabileceğini düşündüm. Yardım etmek için kendisiyle konuştuğumda ise titriyordu. Olayı anlattığında dolandırıcıların bir tuzağı olduğunu anladım. Hemen gözüme caddedeki trafik polisi çarptı ve yanına koşarak amcanın yanına çağırdım. Polisler olaya müdehale ederek amcanın parayı ATM’den göndermesini engelledi. Amca ise daha sonra yanıma gelerek bana teşekkür etti.” diye konuştu. 

  

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ