Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

SESİNE GÜVENENLER NEVŞEHİR BELEDİYESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ SES YARIŞMASI SİZİ BEKLİYOR

habergorsel

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, 2016 yılı Genç-Des programı için hazırladığı projeyle hibe kazanan Nevşehir Belediyesi, “Kapadokya’nın Genç Sesleri Türk Halk Müziği Ses Yarışmasını” düzenleyecek.

Milli Kültürümüzün en önemli yapı taşlarından olan Türk Halk Müziği alanında yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve amatör sanatçılığın teşvik edilmesi amacıyla düzenlenecek yarışma ile hem müziğe gönül veren 16-29 yaş aralığındaki gençlerin birbirlerini tanıması, hem de müzik alanında yeteneği olan gençlerin, bu alanda iyi bir başlangıç yapması sağlanacak.

Nevşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Genç-Des Programı Kapsamında Maddi Katkılarıyla ve Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek yarışma ile Kapadokya’nın genç seslerini arayacak.

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek yarışmaya katılmak isteyen adaylar, oluşturulan nevsehir.bel.tr/sesyarismasi linkinden yarışma şartnamesine ulaşabilecekler. Katılım koşullarının ve başvuru için gerekli evrakların yer aldığı şartnameye uygun olmayan adaylar, yarışmaya katılamayacaklar.

Ön elemeler için başvurular, 05.12.2016 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar yapılabilecek. Ön elemeler, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı sanatçılar, TRT sanatçıları, müzikle uğraşan profesyonel sanatçılar veya akademisyenlerden oluşan bir jüri tarafından yapılacak.

Finale seçilen 15 aday, 24 Aralık 2016 Cumartesi saat 19:00’ da Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek final programıyla vatandaşlarımızla buluşacak. Ünlü jüri üyeleri ve müzik ekibinin eşliğinde gerçekleştirilecek final gecesinde birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500 TL, üçüncüye 5.000 TL ödül verilirken, üç kişiye de 1.000 er TL mansiyon ödülü verilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ