Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Kızlarımız Umudumuzdur Projesinin Kurs Sonu Sergisi Açıldı

Kızlarımız Umudumuzdur Projesinin Kurs Sonu Sergisi Açıldı

T.C. İçişleri Bakanlığı destekleri ile Kapadokya El Sanatlarını Yaşatma ve Geliştirme Derneği koordinesinde gerçekleştirilen ‘Kızlarımız Umudumuzdur’ projesi sonunda düzenlenen kurs sonu sergisine Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, katıldı.

Forum Kapadokya AVM Fuaye alanında düzenlenen serginin açılışına Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir İl Emniyet Müdürü  Ali Loğoğlu, Eğitmen Saliha Anıl Çelik ve davetliler katıldı. Sergi açılışından sonra Eğitmen Saliha Anıl Çelik tarafından katılımcılara sergideki eserler hakkında bilgi verildi.

İçişleri Bakanlığı katkılarıyla Kapadokya El Sanatlarını Yaşatma ve Geliştirme Derneği koordinesinde gerçekleştirilen proje ile dar gelirli ailelerin kız çocuklarına meslek kazandırılmak amacıyla kurslar düzenlendi. Proje kapsamında Eğitmen Saliha Anıl Çelik tarafından Kapadokya Bölgesi kültürel motiflerini taşıyan çini seramik ve rapido eğitimleri verilerek, kursiyerlere mesleki beceriler kazandırıldı.

Kursiyerler tarafından yapılan ürünlerin tanıtıldığı sergi 3 gün boyunca ziyaret edilebilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ