Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Kapadokya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu 4. Sınıf Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydiler

Kapadokya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu 4. Sınıf Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydiler

Kapadokya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Çocuk Gelişimi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü 4. sınıf öğrencileri mesleğe atılmadan önce geleneksel hale gelen beyaz önlük giyme töreniyle önlüklerini teslim aldılar. Uçhisar Sanat Yerleşkesi’nde yapılan törende öğrencilere önlükleri giydirildi. 

Törene, Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vesile Şenol, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rukiye Yalap, EPK Dairesi Başkanı Öğr. Gör Ayfer Coşkun, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Rumeysa Hoşoğlu Kama ve Öğr. Gör. Mehtap Morkan Şahin, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Osman Özsoy, Beslenme ve Diyetetik Bölüm Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Wida Simzari, Öğr. Gör. Kadirhan Doğan, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldılar. 

Kapadokya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rukiye Yalap konuşmasında, eğitim hayatlarını başarıyla bitiren fizyoterapi ve rehabilitasyon, çocuk gelişimi, beslenme ve diyetetik bölümü öğrencilerini tebrik etti. Önlüklerini giyerek meslek hayatına atılacak öğrencilere tecrübelerini aktaran Yalap, toplum sağlığının ileriye gitmesinde büyük rol oynayacaklarını anlattı ve meslek hayatına atılacak öğrencilere başarılar diledi. 

Kapadokya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vesile Şenol, öğrencilerin giyecekleri beyaz önlüklerin anlamı ve önemini belirtti.  Öğrencilere geleneksel hale gelen beyaz önlük giyme töreninin tarihçesini anlatan Şenol, “İnşallah hayatınız boyunca hizmetlerinizi eşitlik ve adalet içerisinde yaparsınız, hepinizi kutluyorum.” dedi. 

Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, Kapadokya Üniversitesi için beyaz önlük giyme töreninin bu yıl özel bir anlamı olduğunu belirtti. Kapadokya Üniversitesinin ilk lisans mezunlarını vermekten dolayı gururlu olduğunu söyleyen Karasar, üniversite olarak, meslek hayatları boyunca her bir öğrencinin yanında olacaklarını aktardı. Karasar, “Beyaz önlük bir sembol. Bu önlüğü giydikten sonra hepiniz mesleklerinizi uygulayacak kişiler, meslek erbabı olacaksınız. Bunu toplumda saygın ve önemli bir yere mensup olduğunuzun işareti olarak algılıyoruz ve buna halel getirmeyecek davranışları hepinizden bekliyoruz, bu beklenti bizim hakkımız. Bundan sonraki hayatınızda hep beraberiz, sizler Kapadokya Üniversitelilersiniz, ne zaman neye ihtiyacınız olursa dönüp isteyeceğiniz yeri biliyorsunuz.” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ