Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

KAPADOKYA ROKET TAKIMI TEKNOFEST’2022 ROKET YARIŞMASINDA FİNALE KALDI…

KAPADOKYA ROKET TAKIMI TEKNOFEST’2022 ROKET YARIŞMASINDA FİNALE KALDI…

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Teknoloji Kulübü bünyesinde çalışmalarını yürüten Kapadokya Roket Takımı, bu yıl 5’incisi düzenlenen TEKNOFEST’2022 Roket Yarışması’nda başvuruda bulunan 521 takım arasından Orta İrtifa Kategorisi’nde finale kalan 41 takım arasında yer alarak 1-10 Ağustos 2022 tarihleri arasında Aksaray’da yapılacak olan final yarışmalarına katılma hakkı kazandı.

Kapadokya Roket Takımının Akademik danışmanlığını yapan Öğretim Görevlisi Dr. Gökhan Keven  takımda yer alan, NEVÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden Serhat ÖZDEMİR ve Mertcan KAPUCU ile birlikte İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğünü ziyaret ederek İl Müdürü Yusuf ŞAHİN ile NEVÜ Teknoloji Kulübü ve Kapadokya Roket Takımı olarak yaptıkları çalışmalar ve TEKNOFEST’2022 yarışmaları ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Roket imal etmek maliyetli ve zahmetli bir iş olmakla birlikte bu aşamaya kadar projeyi çeşitli zorluklara rağmen yürüten gençlerimiz final aşamasında ilimizi başarıyla temsil etmek adına Nevşehir ilimizden maddi ve manevi anlamda desteğe ihtiyaçları olduklarını ifade ettiler.

Türkiye’nin teknoloji üreten bir ülkeye dönüşmesini hedefleyen TEKNOFEST2022’de ilimizi başarıyla temsil eden ve final yarışmalarında daha büyük başarılara imza atacaklarına inandığımız Kapadokya Roket Takımı temsilcilerini yürekten tebrik ediyor final yarışmalarında başarılar diliyoruz.

‘Teknolojik Gelecek’ Teknofest kuşağı bu gençlerle gelecek inşAllah…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ