Bahattin Batuhan Baş, 78 kg genç erkeklerde tüm rakiplerini yenip Balkan Şampiyonu Oldu

Bahattin Batuhan Baş, 78 kg genç erkeklerde tüm rakiplerini yenip Balkan Şampiyonu Oldu

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Taekwondo sporcusu Bahattin Batuhan Baş, 78 kg genç erkekler kategorisinde Türk Millî Takımı’nı temsil ederek, tüm rakiplerini yenip Balkan Tekvando Şampiyonu unvanını kazandı.
Balkan Taekwondo Şampiyonası, 24-25 Kasım 2023 tarihlerinde Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da yapıldı. Türkiye Milli Takımı Şampiyonada, Büyükler, Gençler ve Yıldızlar kategorilerinde mücadele etti.

23. Balkan Taekwondo Şampiyonası’nda Türk sporcular 23 altın, 12 gümüş, 24 bronz olmak üzere toplam 59 madalya kazandı. Türkiye, şampiyonada en çok madalya kazanan ülke oldu. Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da düzenlenen ve iki gün süren şampiyonada milli takım adına genç milli takım şampiyonaya katılırken açık statüdeki şampiyonada çok sayıda Türk sporcu da mücadele etti.

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Taekwondo sporcumuz Bahattin Batuhan Baş, 78 kg genç erkekler kategorisinde Türk Millî Takımı’nı temsil ederek, tüm rakiplerini yenip Balkan Tekvando Şampiyonu unvanını kazandı. Şampiyonada gösterdiği üstün performans ile herkesin takdirini toplayan Baş, bu başarısıyla hem ilimizi hem de ülkemizi gururlandırdı.

İl Müdürü Muhsin Özdemir sporcumuzu ve antrenörümüzü başarılarından dolayı tebrik ederek, “Sizlerin başarısı, ilimizi temsil etmenin ötesinde genç sporcularımıza ilham kaynağı oluyor. Bu güzel başarı için sizi ve antrenörümüzü gönülden kutluyorum. İleriki yarışmalarda da başarılarınızın devamını dilerim” dedi. Özdemir konuşmasında sporcunun azmi, kararlılığı ve disiplinine vurgu yaparak, bu tür uluslararası arenalarda ilimizi en iyi şekilde temsil etmenin önemine dikkat çekti. Aynı zamanda, sporcunun bu başarısının genç sporcular için örnek teşkil ettiğini ve onlara ilham vermesi gerektiğini belirtti. Özdemir, ileriki yarışmalarda da sporcularımızın yanında olacaklarını ve desteklerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ