Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

BABAOĞLUNDAN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BABAOĞLUNDAN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası başkan adayı Yüksel Babaoğlu “19 Eylül Gaziler Günü” sebebiyle bir mesaj yayımladı. Babaoğlu yayınladığı mesajında şunları kaydetti:
Yaşadığı coğrafyalarda Tarih boyunca zorlu mücadelelerden geçen aziz Türk milleti, tarih sayfalarını sayısız kahramanlık destanlarıyla, emsalsiz zaferlerle  süslemiştir. Her destanın arkasında, şehitlik ve gazilik mertebesine erişmiş, canlarını hiçe sayan nice necip Türk yiğitleri, nice kahramanlar vardır.

Dilinde “Ölürsem şehit, kalırsam gazi! ” sözleri, yüreğinde vatan, millet, bayrak aşkıyla, savaş meydanlarına koşan, canları pahasına kahramanca savaşan,  bu toprakları bizlere vatan yapan, tüm şehitlerimiz ve gazilerimize çok şey borçluyuz.  Bizlere düşen görev ise bu cennet vatanın bölünmez bütünlüğünü ilelebet korumak,  birlik ve beraberlik içinde ülkemizi her alanda ileri seviyelere taşımak için onların emaneti için gece gündüz çalışmaktır. Necip Fazıl Kısakürek’in bir dizesinde dediği gibi;
“Çalışmak!.. Başka yol yok, hem nasıl? Canlarla, başlarla.
Alınlar terlesin, derhal iner mev’ud olan rahmet,
Nasıl hasir kalır “tevfiki hakettim” diyen millet?
İlahî! Bir müeyyed, bir kerim el yok mu, tutsun da,
Çıkarsın Şark’ı zulmetten, götürsün fecr-i maksuda?

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal eden gazilerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; hayatta olan sonsuzlaşan yiğitlerimize sağlıklı, mutlu, uzun ömürler diliyor, Gaziler Günü’nü kutluyorum.

Yüksel BABAOĞLU
Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası başkan adayı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ